Ażurowa krata z tworzywa na ścieżkach w ogrodzie

W ogrodach bardzo często spotykane są ścieżki żwirowe, które są niezwykle estetycznym rozwiązaniem. Aby zabezpieczyć żwir przed rozjeżdżaniem warto wyłożyć je ażurową kratą z tworzywa np. geoSYSTEM G3, a następnie zasypać. Duży wybór rodzaju wypełnień, wielkości i kolorystyki kamieni daje możliwość uzyskania spójnej kompozycji z otoczeniem. Wykorzystanie naturalnego kamienia w realizacjach jest zgodne z najnowszymi trendami w projektowaniu. Takie rozwiązanie prezentuje się bardzo naturalnie i pięknie komponuje z rozciągającą się wokół roślinnością.

081002-1602-23_webPrócz wspomnianych na początku zalet warto wspomnieć też o uniwersalności żwirowych ścieżek. Jako że komponują się z drewnem, cegłami, kamieniem czy też betonem, doskonale wpasują się do niemalże każdego ogrodu. Ich naturalny wygląd doda elegancji i wprowadzi klimat przypałacowych parków dodając otoczeniu uroku. Miłośnicy niekonwencjonalnych rozwiązań mogą pokusić się tutaj o zastosowanie kruszywa o różnych kolorach i stworzyć wielobarwne kombinacje.

Można zastosować nawet żwir rzeczny, który pomimo zaokrąglonych powierzchni, idealnie sprawdzi się jako wypełnienie kratek na ścieżce i jest ekonomicznym rozwiązaniem.

Żwirowe ścieżki można w prosty sposób kształtować – bez problemu uformujemy zakręt czy też łuk. W tym celu warto wykorzystać obrzeże ogrodowe z tworzywa geoBORDER 45, które estetycznie odgrodzi ścieżki od trawy i zapobiegnie przesypywaniu się niesfornych kamieni na trawnik.

Kolejnym atutem jest możliwość wykorzystania wody opadowej. Deszcz przesiąka przez żwir w głąb gleby i jest następnie wchłaniana przez korzenie ogrodowej roślinności występującej przy ścieżce. To ekologiczne rozwiązanie pozwala zmniejszyć straty wody.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Zaznaczone pola są obowiązkowe *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>