Basatop Sport Mini – idealny nawóz do trawnika w kratce trawnikowej

Każdy, kto miał choć odrobinę wspólnego z jakąkolwiek uprawą, wie, że niezwykle istotnym elementem pielęgnacji roślin jest ich odpowiednie nawożenie. Teraz, kiedy nastała wiosna i na dworze robi się coraz cieplej, nadszedł idealny czas na nawiezienie naszego trawnika. Również, a może nawet przede wszystkim tego, który wypełnia kratki trawnikowe – wszak trawa pokrywająca oczka kratek wymaga szczególnej pielęgnacji.

Nie wystarczy przy tym po prostu użyźnić gleby, należy to uczynić przy pomocy właściwego nawozu. Wiele produktów dostępnych na rynku działa już po kilku dniach od nawiezienia, jednak z czasem podlegają one wymywaniu, co skutkuje utratą składników pokarmowych. Jednocześnie azot, wraz z innymi szkodliwymi substancjami przenika do środowiska, zanieczyszczając je. Odpowiedzią na tego rodzaju problemy są nawozy o spowolnionym lub wręcz kontrolowanym uwalnianiu składników. Jeden z nich właśnie wprowadziliśmy do naszej oferty.

kratka trawnikowa nawóz basatop sport mini

Nawóz Basatop Sport Mini niemieckiego producenta COMPO Expert, bo o nim mowa, jest nawozem dwufrakcyjnym, na który składają się w stosunku 3:2 granule nieotoczkowane oraz otoczkowane, z których pierwsza pozwala na osiągnięcie szybkiego efektu (już po kilku dniach), natomiast druga, dzięki kontrolowanemu uwalnianiu składników, gwarantuje rozłożenie tego efektu w czasie. Nie tracąc więc nic z właściwości nawozu krótko po jego rozsianiu, wydłużamy do 3-4 miesięcy jego działanie. Co więcej, zasilana trawa ani trochę nie traci na odporności mechanicznej, a wręcz przeciwnie, charakteryzuje się stałym, równomiernym wzrostem (dzięki równo rozłożonej dystrybucji nawozu) oraz intensywnym kolorem.

Basatop Sport jest specjalistycznym, mineralnym, częściowo otoczkowanym nawozem bezchlorkowym o drobnej granulacji. Należy on do grupy nawozów typu NPK, a więc zawierających azot (N), fosfor (P) oraz potas (K) w postaci przyswajalnej dla roślin. Mocna i elastyczna otoczka, którą pokryte jest 40% granul, pozwala kontrolować przenikanie tych substancji do roślin wzmacniając je poprzez wydłużenie efektu nawożenia. Dzięki temu wystarczy jedno, a maksymalnie dwa (w przypadku większej intensywności użytkowania) nawożenia w sezonie, żeby utrzymać trawę w idealnym wręcz stanie. Basatop Sport Mini powstał z myślą o nawożeniu trawników, boisk sportowych, pól golfowych oraz zakładania terenów zieleni. Znajduje również idealne zastosowanie do trawników w kratkach geoSYSTEM.

COMPO Expert to niemiecka jakość, gwarantowana niemal 60-letnim doświadczeniem w branży ogrodniczej. Nasza kratka trawnikowa i mieszanka traw geoGRASS idealnie komponują się z nawozem Basatop Sport Mini, tworząc połacie zdrowej, intensywnie zielonej, równej trawy.

Nawóz Basatop Sport Mini jest już dostępny w naszym sklepie internetowym.

Pozdrawiamy

Share This:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *