Eko kratka a sól drogowa

Choć pogoda za oknem bardziej przypomina jesienną słotę niż piosenkowy „winter wonderland”, to jednak kalendarza nie oszukamy – choć bezśnieżna, to jednak zima trwa. Prognozy, jak to prognozy, są sprzeczne i trudno przewidzieć czy i kiedy spadnie śnieg. Warto jednak być przygotowanym na jego nadejście. Dlatego dziś poruszamy ważne zagadnienie – eko kratka a sól drogowa.

Zacznijmy od stwierdzenia, że eko kratki geoSYSTEM są zbudowane z materiału odpornego na sól drogową, także bez obaw o ich zniszczenie mogą nią być posypywane. Jednak wiele osób, nie tylko ekologów, podkreśla negatywne oddziaływanie soli na żywe organizmy, znajdujące się w glebie. A przecież podkreślaliśmy nieraz, że eko kratki są rozwiązaniem przyjaznym środowisku.

Wszak wspominaliśmy również, że eko kratka może być odśnieżana, a w przypadku wypełnienia kruszywem wręcz nie ma takiej potrzeby. W tej sytuacji topniejący śnieg z jednej strony wyparowuje do atmosfery, a z drugiej wsiąka w ziemię, praktycznie nie pozostawiając warstwy, mogącej zamienić się w lodową ślizgawkę. W związku z tym powierzchnia pokryta eko kratką nie musi być posypywana solą, co pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze, a także ogranicza dopływ szkodliwych substancji do korzeni roślin i wód gruntowych.

Pozdrawiamy

odśnieżanie eko kratki

Odśnieżanie eko kratki (źródło: http://purus-northamerica.com)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Zaznaczone pola są obowiązkowe *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>