Eko kratka parkingowa

Geosyntetyki, służące wzmocnieniu nawierzchni ziemnej, takie jak produkowane przez nas eko kratki, nazywane bywają z racji swego przeznaczenia kratkami parkingowymi. Dzieje się tak dlatego, że jednym z bardziej popularnych ich zastosowań jest wzmacnianie w ten sposób powierzchni przeznaczonych pod place parkingowe. Przecież tylko pojedyncze miejsca postojowe znajdują się na terenach ogrodów, by nazywać je kratkami ogrodowymi, podobnie jak ledwie mniejsza część placów pokryta jest trawą, by właściwym określeniem były kratki trawnikowe.

Tym samym w takich zastosowaniach, jak w przypadku najnowszej realizacji przed poznańską kliniką św. Wojciecha (zdjęcie poniżej), najwłaściwszym mianem dla produktów geoSYSTEM są właśnie kratki parkingowe bądź też bardziej uniwersalny termin eko kratka. Dla usystematyzowania, przypomnijmy wszystkie możliwe zastosowania naszych kratek dla celów parkingowych.

eko kratka parkingowa klinika Św. Wojciecha w Poznaniu
Ekologiczny parking przed kliniką Św. Wojciecha w Poznaniu

Najczęściej spotykanym jest wytyczanie w ten sposób powierzchni pod parkingi dla samochodów osobowych, przy czym są to zarówno pojedyncze miejsca na prywatnych posesjach, jak również całe place przed budynkami komercyjnymi, takimi jak sklepy czy galerie handlowe. Ze względu na wysoką wytrzymałość, eko kratki mogą służyć również za podstawę dla cięższych pojazdów samochodowych, o większych gabarytach, jak minivany, samochody dostawcze, czy nawet wozy strażackie.

Jednakże możliwości kratek geoSYSTEM nie ograniczają się do pojazdów poruszających się wyłącznie po powierzchni ziemi. Równie dobrze sprawdzają się one jako wzmocnienie nawierzchni dla maszyn lotniczych, takich jak nieduże samoloty i helikoptery. Eko kratka w tym zastosowaniu wyznacza tereny lotnisk i lądowisk, czyli swego rodzaju „miejsc parkingowych” dla aeroplanów.

Pozdrawiamy

Share This:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *