Kratki trawnikowe a promienie słoneczne

Na naszym blogu wspominaliśmy już o licznych zaletach kratek trawnikowych, wśród których znajduje się również odporność na różne warunki pogodowe, niezależnie od pory roku. Kratki geoSYSTEM znakomicie sprawdzają się nawet w ekstremalnych temperaturach, zachowując swoje właściwości zarówno gorącym latem, jak i mroźną zimą. Co więcej, pewne specyficzne cechy kratek ujawniają się właśnie w konkretnych warunkach pogodowych, charakterystycznych dla poszczególnych pór roku. Z racji aury za oknem, skupmy się głównie na tej z nich, która przypada na okres wakacyjny.

Latem, zwłaszcza w trakcie upałów, zmorą drogowców bywa nagrzewająca się do granic możliwości nawierzchnia. Piękno i ciepło promieni słonecznych okupione jest podtapiającym się asfaltem i tworzącymi się koleinami. Tych nie znajdziemy na drogach, które pokryte są eko kratkami, które zapewniają stabilność powierzchni.

Letnia pogoda zachęca również do zrzucania butów i chodzenia boso po trawie czy plaży, a także okolicznych alejkach. Wszystkie te nawierzchnie nagrzewają się, parząc w stopy poruszających się po nich ludzi. W przeciwieństwie do piasku czy asfaltu, kratki trawnikowe nie pochłaniają w takim stopniu ciepła, dlatego zapobiegają powstawaniu tego nieprzyjemnego odczucia.

Z ulewnymi deszczami kojarzy nam się głównie jesień, choć pamiętajmy, że najbardziej obfitym w opady miesiącem jest w Polsce lipiec. Ażurowa budowa kratek trawnikowych pozwala przenikać do gruntu praktycznie każdej ilości wody, niezależnie od intensywności opadów. Wszak o ile jesienią są to często długotrwałe, lżejsze opady, o tyle w miesiącach letnich przeważają gwałtowne zjawiska burzowe.

Jednocześnie wbrew możliwym wątpliwościom promienie słoneczne nie są w stanie podtopić kratek, zbudowanych przecież z plastiku. Pamiętajmy również, że kratki dają zieloną powierzchnię, która może być liczona jako teren biologicznie czynny.

kratka trawnikowa

Pozdrawiamy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Zaznaczone pola są obowiązkowe *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>