Obrzeża trawnikowe między dwoma sypkimi materiałami

Wszelkiego rodzaju kwietniki, klomby i rabaty stosowane są w celu upiększenia zurbanizowanego krajobrazu. W gotowym kształcie niejednokrotnie przypominają one mozaiki, pieczołowicie dopracowane, z harmonijnie łączącymi się elementami. Jednak aby zamierzony efekt był utrzymywany przez dłuższy czas, niezbędnym jest zadbanie o to, by czynniki zewnętrzne nie przyczyniały się do jego dewastacji. Co prawda na czynnik ludzki, a konkretnie działanie wandali, nie mamy wpływu, jednak wiele innych elementów możemy unicestwić, by teren ten, zgodnie z zamierzeniem, stanowił ozdobę, a nie szpecił okolicę.

W dbaniu o odpowiedni efekt wizualny naszym sprzymierzeńcem są obrzeża trawnikowe, które pozwalają rozdzielić dwa sąsiadujące ze sobą elementy. W tym konkretnym przypadku chcemy skupić się na sytuacji, gdy obok siebie występują dwa sypkie materiały, czyli np. kruszywo i kora bądź też dwa rodzaje kruszywa. Cała idea takiego przedsięwzięcia polega na tym, że nie powinny one się mieszać między sobą, gdyż w przeciwnym razie zaburzona zostanie estetyka klombu czy kwietnika. Dlatego właśnie potrzeba zastosować obrzeża trawnikowe, które delikatnie wystając ponad poziom ziemi będą stanowiły barierę dla obu materiałów, tworząc przyjemną dla oka mozaikę.

obrzeża trawnikowe

Tego rodzaju rozwiązania możemy spotkać w wielu miejscach w przestrzeni publicznej, jak również na terenach prywatnych. To drugie zastosowanie dotyczy zwłaszcza siedzib firm, gdzie na należącej do przedsiębiorstwa ziemi jest miejsce zarówno na biurowiec, jak i upiększający jego wygląd element naturalny, w postaci np. klombu, znajdującego się bezpośrednio przed głównym wejściem. Wiadomo bowiem, że siedziba stanowi wizytówkę firmy, musi zapewniać więc odpowiednią reprezentatywność. Dlatego tak istotna jest estetyka tego skrawka zieleni, zapewniana przez obrzeża trawnikowe.

Pozdrawiamy

Share This:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *