Obrzeża trawnikowe przed siedzibą Generalnej Dyrekcji Lasów Państwowych

W minionym tygodniu zakończyliśmy cykl artykułów poświęconych przykładowym zastosowaniom kratek geoSYSTEM. Oczywiście, jest to tylko namiastka możliwości, jakie wiążą się z montażem płyt o ażurowej budowie. Ciekawych przykładów nie brakuje jednak również w przypadku obrzeży trawnikowych geoBORDER. Jednym z nich jest obrzeże zamontowane przed nową siedzibą Generalnej Dyrekcji Lasów Państwowych przy ulicy Grójeckiej w Warszawie.

Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe, bo tak brzmi pełna jego nazwa, jest jednostką organizacyjną nieposiadającą osobowości prawnej, gospodarującą na niemal jednej trzeciej powierzchni Polski. Daje to Lasom Państwowym palmę pierwszeństwa w Unii Europejskiej wśród organizacji zarządzających lasami, należącymi do Skarbu Państwa. Lasy Państwowe nie są przy tym utrzymywane ze środków publicznych, a opierają się na samofinansowaniu. Dzięki istnieniu funduszu leśnego pozyskują więc środki m.in. na cele infrastrukturalne, w tym budowę nowej siedziby, która została oddana do użytku 1 stycznia bieżącego roku.

Lasy kojarzą się z zielenią, naturą, czystym powietrzem. Przy siedzibie organizacji nimi zarządzającej trudno wyobrazić więc sobie inne niż ekologiczne rozwiązania. Zastosowano więc gabionowe ozdoby, a różne rodzaje nawierzchni oddzielono od siebie obrzeżami trawnikowymi geoBORDER 58. Ich głównym zadaniem jest rozgraniczanie kamienia od kory, dzięki czemu oba materiały nie mieszają się między sobą. W efekcie klomb przed siedzibą PGL LP wygląda naprawdę imponująco, o czym sami możecie się Państwo przekonać:

Lasy Państwowe siedziba geoBORDER 58

Klomb przed siedzibą Lasów Państwowych

Pozdrawiamy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Zaznaczone pola są obowiązkowe *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>