Osiedlowe ścieżki wytyczone przez obrzeże trawnikowe

Relikty poprzedniej epoki nijak mają się do nowoczesnych inwestycji budowlanych. Wszechobecny dawniej beton, brak ładu i harmonii, jest dziś zastępowany przez nowoczesne rozwiązania. Coraz więcej uwagi zwraca się, choć częściowo ze względu na wymogi formalno-prawne, na uwzględnienie w planach terenów zielonych. Budownictwo ma być ekologiczne i przyjazne środowisku, a przy tym pozytywnie oddziaływać na mających z nim kontakt ludzi. Na kanwie współczesnych trendów rozwijają się nowoczesne rozwiązania, takie jak obrzeża trawnikowe.

Plastik nie do końca kojarzy się z naturalnym rozwiązaniem, jednak jeśli uwzględnimy fakt, że pochodzi on z recyklingu i również sam może zostać dalej przetworzony, sprawa wygląda zgoła inaczej. Z całą pewnością lepiej sprawdzi się do wytyczenia ścieżek niż np. betonowe kloce. Ważnym jest, że obrzeże geoBORDER może stać się niemal niezauważalnym, gdy zostanie ono przysypane równo z nawierzchnią po obu stronach. Obrzeże trawnikowe idealnie łączy w sobie elementy estetyczne i praktyczne – nie tylko nadaje przyjemnego, naturalnego wyglądu, lecz również zapobiega mieszaniu się sąsiadujących ze sobą materiałów czy przerastaniu roślin z trawników na ścieżki.

obrzeże trawnikowe ścieżki osiedlowe

Nie bez powodu piszemy powyżej o wytyczaniu ścieżek, gdyż właśnie temu zastosowaniu obrzeży chcemy się dziś bliżej przyjrzeć. Mieszkańcy coraz większej liczby osiedli, tak jak w przypadku przedstawionego na poniższych fotografiach warszawskiego Mokotów Park, mogą cieszyć się wytyczonymi przez obrzeża ścieżkami osiedlowymi. Zapewniają one skrawek zieleni w ośrodkach miejskich, gdzie wcale o to niełatwo. Estetyczny pejzaż nowoczesnych osiedli, tak bardzo kontrastujący z dawnymi blokowiskami, sprawia, że mieszkańcy z przyjemnością korzystają z tej cieszącej oko oazy zieleni. Wszak nieporównanie przyjemniejszym jest widok na trawiasty dywan czy też zadbane krzewy i drzewa niż beton, piach lub co gorsza stertę śmieci.

obrzeże trawnikowe Mokotów Park

Pozdrawiamy

Share This:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *