Przegląd zastosowań kratek trawnikowych geoSYSTEM cz.8

Kolejnym przykładem zastosowania kratek geoSYSTEM jest wzmocnienie skarp i nasypów tak, by osiągnąć efekt wodoprzepuszczalnej nawierzchni, która jednocześnie nie będzie się osuwać. W ten sposób wykorzystano nasze geokraty w jednym z najpopularniejszych polskich kurortów nadmorskich, w Kołobrzegu, a konkretniej na tamtejszym deptaku. Tym samym teren zyskał na atrakcyjności oraz został uporządkowany, co nie pozostaje bez znaczenia zwłaszcza w kontekście częstych odwiedzin słynących z zamiłowania do porządku turystów niemieckich.

Nie bez znaczenia wspomnieliśmy o turystach, wszak ich liczba, mimo zimnej wody w Bałtyku, rośnie z roku na rok, przynajmniej kilkunastokrotnie przewyższając liczbę mieszkańców. Dość wspomnieć, że w 2012 roku cały powiat kołobrzeski udzielił prawie 3,7 mln noclegów, plasując się na trzecim miejscu w skali kraju, po Warszawie i Krakowie. Nie ulega wątpliwości, że kurorty żyją głównie z turystów, dla nich też starają się być jak najbardziej atrakcyjne. Co więcej, Kołobrzeg od 1967 roku jest uzdrowiskiem, nic więc dziwnego, że preferowane są w nim rozwiązania proekologiczne.

Powyższe okoliczności sprawiły, że władze miasta postanowiły wzmocnić skarpę przy deptaku za pomocą geokraty geoSYSTEM S60. Została ona ułożona na skośnej powierzchni, a następnie zasypana ziemią i obsadzona roślinnością. Dzięki temu nawierzchnia ziemna jest ustabilizowana i zabezpieczona przed występowaniem zjawisk erozyjnych. Pozwala to utrzymać korzenie roślin w glebie, co z kolei w połączeniu z wodoprzepuszczalnością kratek umożliwia ich zdrowy wzrost.

Pozdrawiamy

skarpa Kołobrzeg geokrata S60
Skarpa w Kołobrzegu pokryta geokratą S60

Share This:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *