Wytyczanie granic w ogrodzie, czyli o obrzeżach ogrodowych

Kontynuując zeszłotygodniowe rozważania, pozostańmy jeszcze przez chwilę w naszym przytulnym ogrodzie. Po położeniu kratki trawnikowej jest w nim już całkiem przyjemnie, jednak powinniśmy wykonać jeszcze jeden ważny krok, by nasz ogród wyglądał niczym z obrazka. Tak jak obraz potrzebuje ostatniego ruchu pędzla malarza, tak i w naszym przypadku niezbędne jest właściwe wykończenie. Z pomocą przychodzą obrzeża ogrodowe geoBORDER, które w estetyczny sposób wyznaczają granice trawnika, odgradzają ścieżki od roślin, a także eksponują ozdobne klomby.

Plastikowe obrzeża ogrodowe stanowią idealną alternatywę dla tradycyjnie wykorzystywanych do podobnych celów granitowych kostek czy też betonowych krawężników, ale w przeciwieństwie do nich stają się niemal całkowicie niewidoczne, dzięki czemu naturalny charakter aranżowanego przez nas ogrodu pozostaje nienaruszony. Podobnie jak kratki ogrodowe, obrzeża pozostają nieszkodliwe dla środowiska i neutralne dla wód gruntowych, a także tak jak one są w 100% wykonane z tworzywa pochodzącego z recyklingu i same również mogą być ponownie przetworzone.

Obrzeża ogrodowe geoBORDER to metrowej długości odcinki, łączone za pomocą specjalnych zaczepów, dzięki czemu możemy dopasować ich długość do naszych potrzeb. Również kształt obrzeża możemy dowolnie modelować – wysoką elastyczność zapewnia tworzywo, z którego są wykonane. Nacinając dolną półkę obrzegowania możemy uzyskać wewnętrzne i zewnętrzne łuki oraz kąty, jak i okręgi o minimalnym obwodzie 1 m – w ten sposób możemy rozdzielić trawnik od systemu korzeniowego otoczonej opaską rośliny, nadając obrzeżu nie tylko estetyczną, lecz również pielęgnacyjną funkcję.

Zastosowanie kratek i obrzeży ogrodowych sprawia, że jedynym ograniczeniem w zakresie zagospodarowania przestrzeni wokół naszego domu staje się wyobraźnia ogrodnika. Każdy może więc na swój sposób zobrazować literacki ?tajemniczy ogród?.

Pozdrawiamy

Obrzeże trawnikowe geoBORDER
Obrzeże trawnikowe geoBORDER

Share This:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *