Wyznaczanie granic z wykorzystaniem obrzeży ogrodowych

Każda powierzchnia jest skończona, a każdy jej wycinek ma swoje granice. Są one wyznaczane w różny sposób, raz bardziej wyraźny, innym razem mniej widoczny, jednak zawsze istnieją. Mogą one przebiegać w sposób naturalny, na styku dwóch różnych wycinków, mogą również być wyznaczane w sposób sztuczny, przez człowieka. Pierwszymi, które nasuwają się na myśl, są granice w ujęciu geograficzno-politycznym, między państwami, województwami, czy krainami. Mogą to być również bariery naturalne oddzielające dwa obszary, jak np. pasma górskie. Ale granice towarzyszą nam również w mikroskali, czego przykładem są krawężniki, wytyczające trakty dla pieszych.

Standardowym budulcem tego rodzaju rozgraniczeń jest beton, czasem zastępowany przez niewysoki murek z kostki brukowej czy też ustawionych obok siebie kawałków desek, w zależności od miejsca zastosowania. Alternatywne materiały są domeną prywatnych posesji, których właściciele poszukują nieraz rozwiązań oryginalnych, nowoczesnych i coraz częściej ekologicznych. W te założenia doskonale wpisują się obrzeża ogrodowe geoBORDER, które pozwalają rozgraniczyć sąsiadujące ze sobą wycinki o różnej charakterystyce, np. pokryte kruszywem od porośniętych trawą.

obrzeże ogrodowe geoborder
Obrzeże ogrodowe geoBORDER wyznaczające ścieżkę z płyt chodnikowych

Choć obrzeża ogrodowe geoBORDER idealnie uzupełniają się z eko kratką geoSYSTEM, nie muszą być stosowane wyłącznie w tym komplementarnym zestawieniu. Są one montowane niezależnie, przy pomocy specjalnych kotew mocujących. To z kolei sprawia, że stanowią idealną alternatywę dla drewnianych palisad czy ułożonych z kostek brukowych krawężników. Wprowadzają one ład i harmonię w miejscu, w którym są montowane, a więc w parku, w ogrodzie, czy też na klombach wokół budynków. Jest to rozwiązanie tyleż estetyczne, co ekologiczne, które z pewnością jest warte rozważenia pod kątem wytyczenia ścieżek na naszej posesji.

Pozdrawiamy

Share This:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *