Z czego powstają płyty ażurowe geoSYSTEM?

Z punktu widzenia użytkownika, bardziej istotne od samego procesu powstawania syntetycznych płyt ażurowych są ich właściwości oraz korzyści wynikające z ich zastosowania. Niemniej warto poznać kilka szczegółów na temat surowca, z którego powstają nasze produkty. Nieraz można spotykać się z mylnymi zarzutami dotyczącymi umieszczania plastiku w ogrodzie. Warto więc mieć świadomość, jakiego rodzaju materiał wprowadzamy do naszego ogrodu – w pełni ekologiczny, bezpieczny dla zdrowia ludzi i zwierząt, a także dla środowiska.

Dokładnie rzecz ujmując, nasze płyty ażurowe i obrzeża tworzą poliolefiny, czyli polimery składające się wyłącznie z węgla i wodoru, których szkielet stanowią długie łańcuchy węglowe. O ile nazwa tej grupy polimerów może nie brzmieć znajomo, o tyle już konkretne ich rodzaje kojarzy niemal każdy – mamy tu na myśli polietylen (PE), wraz z wersją o dużej gęstości (HDPE), oraz polipropylen (PP). Ich znaczenie w przemyśle jest nie do przecenienia.

płyty ażurowe poliolefiny polimery

Istnieje kilka metod otrzymywania polimerów, niezbędnych do powstania płyt geoSYSTEM. Nie wnikając w zbędne szczegóły zaznaczmy tylko, że materiał na nasze kraty powstaje w całości z ponownego przetworzenia wcześniej powstałego i wykorzystywanego w przemyśle samochodowym czy foliach rolniczych plastiku. Tak więc nasze płyty ażurowe nadają drugie życie odpadom, co daje dwojaką korzyść – recykling po pierwsze zmniejsza ilość już powstałych śmieci, a po drugie sprawia, że nie ma potrzeby wytworzenia kolejnych ich porcji.

Warto również podkreślić, że nasze produkty mają neutralny wpływ na przyrodę, a więc wzmacniając nimi nawierzchnię nie przyczyniamy się do degradacji środowiska naturalnego. Jednocześnie są one odporne na działanie różnych substancji (kwasy, ługi, alkohole), nie wchodząc z nimi w destrukcyjne reakcje. Co więcej, poliolefiny nie są substancjami szkodliwymi dla ludzi oraz zwierząt, nie ma więc obaw o ich negatywny wpływ na nasze zdrowie. Z kolei dzięki czarnej barwie płyt ażurowych możliwe jest uczynienie ich nawet całkowicie niewidocznymi, poprzez ułożenie na równi z ziemią i przykrycie trawą lub kruszywem.

Pozdrawiamy

Share This:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *