Zadbany ogród z kratką trawnikową

Gdy do urlopu daleko lub pozostaje on tylko wspomnieniem, a za oknem piękna, letnia pogoda, nie ma nic lepszego niż wypoczynek na działce czy też w przydomowym ogrodzie. Z zamiłowaniem pielęgnujemy swój kawałek ziemi, by przyjemniej było oddawać się słodkiemu lenistwu na łonie natury. Zanim jednak zajmiemy się pieleniem, sadzeniem czy podlewaniem, należy odpowiednio przygotować grunt, by nasze wysiłki nie poszły na marne. Jednym z możliwych rozwiązań jest utwardzenie go kratką ogrodową.

Czy aby jednak sztuczne tworzywo nie zaburzy naturalnego charakteru terenu i nie oszpeci go? Absolutnie nie – wypełniona trawą kratka ogrodowa staje się praktycznie niewidoczna, a jednocześnie wzmacnia warstwę korzeniową trawy, dzięki czemu zwiększa jej odporność i trwałość. Mało tego, kratka ogrodowa stanowi również swego rodzaju zabezpieczenie przed mającymi destrukcyjny wpływ na trawniki zwierzętami ? niewielkie oczka kratki (7×7 cm) sprawiają, że pies nie ma możliwości wykopania dziur w murawie, wskutek czego pozostaje ona jednolita, niczym zielony dywan. Dzięki ażurowej budowie kratki pokryte nią trawniki mogą być bez przeszkód nawożone i nawadniane, gdyż zarówno nawóz, jak i woda z łatwością przedostaną się do korzeni.

W ogrodzie idealnie sprawdzą się uniwersalne kratki geoSYSTEM G4 oraz geoSYSTEM S60, którym, po wypełnieniu kruszywem, możemy ponadto nadać podobne przeznaczenie, jak w przypadku nieco mniej wytrzymałej (do 150 ton na mkw) geoSYSTEM G3, wykorzystując je do wytyczenia ścieżek ogrodowych czy też drogi wjazdowej na teren naszej posesji.

W tak przygotowanym ogrodzie z przyjemnością spędza się czas w ciepły, letni wieczór, nawet po ciężkim dniu w pracy. Żeby tylko jeszcze pogodę można było „zaprogramować”…

Pozdrawiamy

kratka ogrodowa

Share This:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *