Eko kratka i tereny przemysłowe

Powierzchnie na terenach przemysłowych, ze względu na duże natężenie ruchu i regularne wysokie obciążenie, powinny być wyłożone trwałą nawierzchnią. Doskonale sprawdzają się tutaj wybrane eko kratki.

01-webW takich okolicznościach podstawową zaletę kratek geoSYSTEM stanowi ich wytrzymałość. Na firmowych parkingach i terenach zakładów produkcyjnych regularnie poruszają się ciężkie sprzęty czy auta dostawcze ? ich ciężar wymusza zagwarantowanie odpowiedniej nośności nawierzchni, aby nie pojawiły się ewentualne nierówności i utrudnienia. Najlepiej w takich warunkach sprawdzą się kratki z ofert naszej firmy: np. geoSYSTEM G5 max oraz G4 max, które przenoszą obciążenie nawet powyżej 350 ton na metr kwadratowy!

Tak wysoką wytrzymałość kratki trawnikowe zawdzięczają wzmocnionym ściankom, których grubość wynosi 5 mm (dla porównania: w pozostałych są to 3-4 mm). Istotna jest tutaj także podbudowa ? warstwa nośna z kruszywa łamanego oraz wypełnienie kratki. W przypadku terenów przemysłowych najlepszym rozwiązaniem jest wypełnienie kratek kruszywem. Połączenie to gwarantuje największą odporność na częsty ruch wózków widłowych, ciężkich maszyn czy samochodów dostawczych i ciężarówek.

Dzięki prawidłowemu dobraniu odpowiednich parametrów można otrzymać nawierzchnię, która nie dość, że ma wytrzymałość zbliżoną do betonu, to w dodatku lepiej prezentuje się wizualnie. Co ciekawe, krata ta może być trwalsza w użytkowaniu niż beton, który niszczeje i pęka na mrozie. Uciążliwe jest także jego usuwanie ? wymagające kucia młotem. Natomiast geokratę wystarczy po prostu ściągnąć. Ponadto nie wymaga ona też konserwacji.

To nie są jedyne zalety kratek. Wielokrotnie wspominana przez nas wodoprzepuszczalność to również korzyść dla przedsiębiorcy, gdyż nie musi on płacić podatku od wód opadowych oraz od nawierzchni utwardzonej. Nie ma także konieczności regularnych napraw nawierzchni, gdyż wytrzymuje ona przez długie lata. To rozwiązanie jest doskonałą alternatywą w takich branżach jak przemysł, budownictwo, a także rolnictwo.

13-web

14-web

Share This:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *