Ekologiczne nawierzchnie w mieście

Wraz z nieustannym rozwojem technologii oraz gospodarki niestety wzrasta zanieczyszczenie środowiska. W miastach, zwłaszcza w większych, rozwijających się miejscowościach, przez rosnące zapotrzebowania inwestycyjne na obszary budowlane maleje ilość zieleni.

zielona-italia-08-webZauważa się, że mieszkańcy betonowych dżungli coraz częściej przenoszą się pod miasto czy też na wieś, co wynika z chęci kontaktu z naturą, czystym powietrzem i spokojem. Aby zapewnić rodzinom jak najwięcej powyższych aspektów, w planowaniu przestrzeni wzrasta wartość zieleni i coraz częściej wprowadzane są proekologiczne rozwiązania.

Jednym z nich są zastępujące wszechobecny beton ekologiczne, czy też ?żywe? nawierzchnie. Cieszą się one zainteresowaniem na zachodzie Europy i występują coraz częściej także w naszym kraju. Prócz zwiększenia atrakcyjności miejskiej przestrzeni wpływa ona również klimatotwórczo na środowisko. Rosnąca w eko kratce trawa reguluje przepływ powietrza, wpływa pozytywnie na wilgotność, filtruje powietrze i dodatkowo tłumi fale akustyczne.

Na rynku dostępne są rozmaite kratki różniące się wytrzymałością i konstrukcją. Kratki trawnikowe geoSYSTEM cechuje wysoka trwałość, w związku z czym wytrzymują obciążenie nawet do 400ton/m2. Dzięki temu można stosować je na powierzchniach o różnym zastosowaniu: na parkingach, podjazdach do garażu, ścieżkach rowerowych i pieszych, polach campingowych, czy placach osiedlowych.

Produkowane przez naszą firmę płyty ażurowe są rozwiązaniem ekologicznym- wykorzystane do ich produkcji materiały pochodzą z recyklingu i są w pełni przetwarzalne. Doskonale sprawdzają się zamiast szarej kostki brukowej czy betonowych płyt. Dzięki temu, że kratki trawnikowe mają między 80 a 86% wolnej powierzchni, opady przenikają do gruntu gwarantując tym samym naturalny obieg wody w przyrodzie.

Stosowane w przestrzeni miejskiej eko kratki przyczyniają się do wzmocnienia korzeni traw, umożliwiając jej prawidłowy wzrost. Łagodna zieleń traw w naszym otoczeniu wpływa na nasze samopoczucie i jednocześnie zwiększa atrakcyjność oraz estetyczny wygląd miejskiego obszaru.

Share This:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *