Jak dobrać obrzeże ogrodowe?

Miłośnicy porządku lubią odpowiednią organizację wszędzie, także w ogrodzie. Jednym ze sposobów na zapanowanie nad ogrodową przestrzenią jest użycie obrzeży trawnikowych, które nadadzą ogrodowi zorganizowanego i schludnego charakteru.

geoborder-obrzeze-trawnikowe-web-30Do wyboru na rynku mamy obrzeża betonowe lub kamienne, mogą one też przybrać formę drewnianej palisady. Jednak najwięcej możliwości dają plastikowe obrzeża geoBORDER. Jest tak ze względu na ich uniwersalny czarny kolor oraz możliwość wytyczenia za ich pomocą dowolnych kształtów w ogrodzie. Dodatkowo obrzeże może być całkowicie niewidoczne, lub delikatnie wystawać ponad powierzchnię ? wszystko zależy od naszej koncepcji.

Oferowane przez naszą firmę krawężniki są dostępne w trzech wysokościach: 7,8 cm, 5,8 cm oraz 4,5 cm. W zależności od tego, jaki mamy zamysł i jaki efekt chcemy osiągnąć, dobiera się odpowiednie obrzeże trawnikowe.

Jeżeli chcemy w estetyczny sposób oddzielić rabaty kwiatowe od trawy lub ścieżki, a obrzeże ma być niewidoczne, najlepiej zastosować najniższy krawężnik, czyli geoBORDER45. Jeżeli chcemy zapobiec przesypywaniu się kruszywa bądź kory, najlepszym rozwiązaniem będzie geoBORDER58. Sprawdzi się ona również przy odgradzaniu drzew i większych krzewów. Natomiast geoBORDER78 zaleca się przy sypkich nawierzchniach oraz do wysokich płyt chodnikowych i kostek granitowych.

W przypadku odgraniczania kratek trawnikowych wysokość obrzeży zależy również od wysokości samych kratek- przy niższych odmianach lepiej wybrać niższe obrzeża, natomiast przy wysokich kratach, obrzeże powinno być proporcjonalnie wyższe.

Oczywiście dużo zależy też od naszych upodobań. Jeśli preferujemy widoczne obrzeża, które wyraźne odznaczają ścieżki czy rabaty, to można wybrać wyższe krawężniki.

Obrzeża ogrodowe są bardzo estetyczną formą wykończenia nawierzchni: czy to z kostki brukowej czy kamieni, mogą oddzielać ścieżki oraz place od trawnika, stabilizować alejki czy drogi. Na ich korzyść zdecydowanie przemawia uniwersalność i wielofunkcyjność. Podobnie do produkowanych przez nas kratek trawnikowych, sprawdzają się zarówno w przydomowych ogrodach jak i miejscach użyteczności publicznej.

Share This:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *