Jaką ziemię wybrać do ekokratki?

Dobra ziemia w ogrodzie jest bardzo ważną kwestią ? w końcu to od niej zależy, jak będzie rosła nasza roślinność. Odpowiednia gleba jest ważna także przy układaniu ażurowych płyt, których oczka ma wypełnić. Połączenie to ma wzmacniać nawierzchnię i zwiększyć jej nośność zapewniając jednocześnie dobrą przepuszczalność wody do gruntu.

ziemiaJako że używając kratek ogrodowych geoSYSTEM nie wykorzystuje się grubej warstwy ziemi, jej odpowiednia jakość jest niezwykle ważna. Jak należy dobrać ziemię, która będzie optymalna?

Ziemia, w której ma zostać posiana trawa, powinna przede wszystkim być bogata w niezbędne do wzrostu roślinności składniki organiczne. Najlepiej, aby była to obfita ziemia ogrodnicza. Umożliwi ona szybszy wzrost trawy nawet w nieszczególnie urodzajnych warunkach. Niezwykle ważny jest tutaj wysoki poziom próchnicy.

Przy dobieraniu ziemi pod kratki trawnikowe należy uważać, aby nie wybrać ziemi nieodpowiedniej klasy. Zbyt sypka, piaskowa ziemia będzie za bardzo przepuszczać wodę, która będzie przenikać do gruntu za szybko, przez co trawa nie będzie dobrze nawadniana. Natomiast gleba zbita, gliniasta, stworzy nieprzepuszczalną skorupę, która przyczyni się do tego, że woda utrzyma się na nawierzchni. Ważna jest zrównoważona wodoprzepuszczalność, która zapewni wzrost traw i jednocześnie pozwoli na wnikanie wody w głąb do wód gruntowych.

Jednakże sama gleba to nie wszystko. Aby trawnik na eko kratce rósł prawidłowo, potrzebne są także dobrze dobrane nasiona różnych gatunków traw, które będą odporne na trudne warunki glebowe. Doskonałym rozwiązaniem będzie tutaj specjalnie przygotowana mieszanka geoGRASS. Zestawienie m.in. takich gatunków traw jak życica trwała czy kostrzewa szczeciniasta zapewni prawidłowy wzrost traw nawet w trudnych i niesprzyjających warunkach.

Share This:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *