Kratka trawnikowa na balkonie

Balkon to nieco niepozorny, ale bardzo istotny element każdego mieszkania. Wielu poszukujących własnego M jako jedno z ważniejszych kryteriów bierze pod uwagę właśnie jego istnienie. Nie tylko z racji tradycyjnych pełnionych przezeń funkcji, jako miejsce do suszenia prania czy też przechowywania zbędnych przedmiotów. Dziś bowiem balkon włączany jest w przestrzeń mieszkalną, traktowany bywa jako jadalnia, kącik do czytania, miejsce do opalania czy nawet spania. Dlatego też we współczesnym budownictwie balkony są bardziej przestronne, a ich znaczenie znacznie wzrosło. Problem może się pojawić jednak wówczas, gdy przy mocnym deszczu powierzchnia balkonu zostanie pokryta wodą. Jak sobie z tym radzić?

Woda opadowa szybko przybiera, ale wolno odpływa z powierzchni balkonu. Niweluje to na pewien czas możliwość korzystania z balkonu, a dodatkowo długo stojąca woda niesie ryzyko wystąpienia grzybów i pleśni na ścianach sąsiadujących od dołu mieszkań. Dlatego należy znaleźć sposób na obejście tego problemu. A jak już niejednokrotnie wspominaliśmy, kratka trawnikowa dzięki swej wodoprzepuszczalności doskonale się spełnia w celu odsączania wody z powierzchni. Można więc zastosować ją również na balkonach.

kratka trawnikowa cena

Powierzchnia balkonu po wyczyszczeniu i wysuszeniu powinna zostać pokryta kratką trawnikową w ułożeniu odwrotnym do klasycznego, a więc górą do dołu. W celu zapewnienia lepszego efektu wizualnego oraz dla zachowania pełnej funkcjonalności należy zamontować na wierzchu syntetyczną trawę z rolki. Proces jest łatwy i szybki w realizacji, można więc wykonać go własnymi siłami. W ten sposób uzyskujemy trwały i przyjazny dla oka efekt oraz zyskujemy całoroczną możliwość korzystania z balkonu, bez względu na warunki atmosferyczne.

Pozdrawiamy

Share This:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *