Kratka trawnikowa zimą

Zima powoli i jeszcze nieśmiało próbuje się zadomowić w Polsce ? za nami pierwsze mrozy i opady śniegu. Co prawda w górach śnieg utrzymuje się już od jakiegoś czasu, jednak w pozostałych częściach kraju dość szybko topnieje, a pogoda bywa bardzo zmienna i nieprzewidywalna. Mimo tego każdy odczuwa już grudniową, zimową aurę. Dlatego też warto przyjrzeć się kwestii płyt ażurowych, które już niedługo pewnie zostaną przykryte śniegiem. Jak o nie dbać o tej porze roku?

sniegPrzede wszystkim należy zwrócić uwagę na kwestie odśnieżania nawierzchni pokrytych eko kratą. W przypadku krat wyłożonych w celu wzmocnienia dróg dojazdowych, na parkingach czy terenach przemysłowych nie ma potrzeby przejmowania się tą kwestią. Problem odśnieżania rozwiązuje się poniekąd sam, bowiem przejeżdżające samochody wgniatają śnieg między kruszywo.

Inaczej wygląda już sytuacja w ogrodach i na ścieżkach posesji. Tutaj wiele osób może zastanawiać problem odśnieżania i ryzyko uszkodzenia kratki trawnikowej. Każdy wolałby tego uniknąć ? w końcu płyty ażurowe zostały zastosowane, by zwiększyć estetykę ogrodu. Jednak nie ma powodu do obaw. Kratki ogrodowe geoSYSTEM cechuje bardzo duża wytrzymałość i odporność na obciążenia, przez co śnieg nie stanowi tu zagrożenia. Dodatkowo odśnieżanie również nie jest kłopotliwe czy ryzykowne.

Kratki ogrodowe wystarczy odśnieżać szuflą, trzymając ją na wysokości około jednego centymetra nad powierzchnią. Dzięki temu nie uszkodzimy trawy czy też nie rozsypiemy na boki kruszywa z kratek. W ten oto sposób śnieg nie będzie zalegał na trawach i możliwe będzie swobodne poruszanie są po ogrodzie.

Poniżej prezentujemy krótki filmik pokazujący, jak proste jest odśnieżanie posesji wyłożonych kratkami geoSYSTEM.

Share This:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *