Kratki trawnikowe i obiekty sportowe

Kratka trawnikowa jest świetnym rozwiązaniem w prywatnych ogrodach, przestrzeniach miejskich czy na terenach przemysłowych, co stale pokazujemy opisując ciekawe i praktyczne przykłady jej zastosowań. Jednak warto zwrócić uwagę także na inne dziedziny, gdzie kratka okazuje się być praktycznym rozwiązaniem. Jedną z nich jest zastosowanie w celach rekreacyjnych, a konkretnie na obiektach sportowych.

torun-motoarena-08-web1-768x512Oczywiście nie chodzi o wszystkie dyscypliny, gdyż w niektórych nawierzchnia z trawy byłaby nie tylko kłopotliwa, a mogłaby uniemożliwić normalne treningi czy zawody. Jednak z łatwością można też wskazać dyscypliny, gdzie kratka nie stanowi żadnej przeszkody, a w dodatku pomoże utrzymać nawierzchnię w dobrym stanie. Dużym atutem kratki trawnikowej jest jej odporność na uderzenia, warunki atmosferyczne i wzmacnianie nawierzchni, dzięki czemu tereny sportowe zachowują odpowiedni wygląd i warunki do uprawniania określonych dyscyplin.

Jak już wspominaliśmy wcześniej tutaj, eko kratki doskonale sprawdzą się jako wzmocnienie nawierzchni w stadninach koni. Stają na wysokości zadania również na terenach pól golfowych, gdzie mogą stabilizować drogi dla wózków golfowych. Można też stosować je do wzmacniania nawierzchni wokół kortów tenisowych, na strzelnicach lub pod zewnętrzne siłownie.

W każdym z tych przypadków jest duże zainteresowanie osób, dla których sporty te są hobby i sposobem na aktywne spędzanie czasu, a inni uprawiają je zawodowo. W obu przypadkach użycie kratki zapewnia odpowiednie warunki do treningów i rozwoju swoich umiejętności. Jak widać kratki trawnikowe można stosować zarówno w przypadku hobby, jak i sporcie wyczynowym, gdzie sportowcy potrzebują profesjonalnych warunków do treningów.

Eko kratkę można wykorzystać nie tylko do uprawiania sportów – jest to doskonałe rozwiązanie również wokół miejsc, gdzie odbywają się zawody czy turnieje. Mogą być wykorzystywane do zielonych parkingów i dróg wpływając między innymi na walory estetyczne otoczenia. Przykłady ich zastosowań prezentujemy na stronie: http://www.geoproduct.pl/realizacja/geosystem-tymczasowe-miejsca-postojowe/ .

Share This:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *