Miejsca parkingowe na kratce trawnikowej

Wykorzystanie kratki trawnikowej pod nawierzchnie parkingowe to rozwiązanie praktyczne i estetyczne zarazem. O zaletach kratek pisaliśmy już niejednokrotnie. Dzięki dużej wytrzymałości sprawdzą się one nawet przy większych ciężarach, natomiast możliwość wypełnienia ich różnym kruszywem lub pokrycia trawą daje rozmaite warianty wizualne. Jest to świetne rozwiązanie na terenach prywatnych jak i w miejscach publicznych. Jedyną kłopotliwą kwestią może być tutaj wyznaczenie miejsc, jednak tutaj również istnieje proste rozwiązanie.

znacznik parkingowy geoMARKER (2)Najlepszym i zarazem najprostszym sposobem jest użycie znaczników parkingowych geoMARKER, które nie rzucają się w oczy, ale jednocześnie są na tyle duże, że nie sposób ich nie zauważyć. Produkowane przez nas znaczniki to białe kółka mające średnicę 10 cm, które montuje się używając ocynkowanego gwoździa (zalecamy takie o długości 25 cm). Ich montaż jest niezwykle prosty: wystarczy wybrać odpowiadające nam miejsca i wbić w nie znacznik, a na koniec zakryć otwór zaślepką.

Jeżeli eko kratka jest wypełniona kruszywem, to możemy też wybrane otwory wypełnić materiałami w innym kolorze tworząc w ten sposób barwne i spójne rozwiązanie.

Wyznaczając miejsca do postoju pojazdów należy pamiętać, że muszą one spełniać wymogi zawarte w rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002r. (z późniejszymi zmianami). Mówią one, że miejsca parkingowe dla samochodów osobowych powinny mieć szerokość od 2,3 m, a długość od 5 m, natomiast w przypadku pojazdów dla osób niepełnosprawnych minimalna szerokość to d,6 m, a długość to 5m.

By miejsca były wyraźnie zaznaczone i dało się je łatwo zauważyć, najlepiej montować 8 znaczników na długość oraz 2 na szerokość. Wytyczona w ten sposób przestrzeń będzie oznaczona w prosty i jednocześnie gustowny sposób zachowując ekologiczną estetykę.

Share This:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *