Obrzeża chodnikowe

Dotychczas na naszym blogu pojawiały się wyłącznie określenia obrzeża trawnikowe oraz ogrodowe. Wspominaliśmy co prawda o możliwości zastosowania geobordów przy kostce brukowej czy płycie chodnikowej, jednak nie użyliśmy dotychczas miana „obrzeży chodnikowych”. Tymczasem wspomniane materiały są zwykle wykorzystywane właśnie przy budowie trotuarów, a coraz częściej do ich rozgraniczenia od sąsiedniej zieleni stosuje się właśnie plastikowe palisady. Dzięki ich zastosowaniu kostka nie rozsuwa się, tylko jest trzymana w miejscu.

Dlaczego właśnie geoBORDER zyskuje na popularności kosztem np. kamiennych krawężników? Decydują o tym jego właściwości, którymi nasze obrzeża przekonują coraz większą liczbę wykonawców. Mamy tu na myśli przede wszystkim kwestie estetyczne, zapewniane dzięki ich czarnej barwie, a także możliwości ułożenia równo z nawierzchnią, a tym samym uczynienia ich niemal niewidocznymi. Jednocześnie nie uniemożliwia to wypełniania przez nie podstawowej funkcji, czyli rozgraniczania dwóch sąsiadujących powierzchni.

Ale obrzeża chodnikowe charakteryzują również pewne cechy funkcjonalne, które zachęcają do ich stosowania coraz szersze grono brukarzy. Są one łatwe w montażu i lekkie, ich ułożenie nie wymaga więc ani szczególnych umiejętności, ani też specjalistycznych narzędzi. Przecież mało kto mając wybór, zdecyduje się na rozwiązanie wymagające większego wysiłku i nakładu pracy. Ponadto obrzeże umożliwia wyznaczenie dowolnie pożądanego kształtu, można więc dokładnie dostosować je do wszelkich łuków i zakrętów chodnika.

obrzeża chodnikowe geoBORDER

Zapraszamy również do zapoznania się z artykułem na temat naszych obrzeży ogrodowych na stronie liderbudowlany.pl.

Pozdrawiamy

Share This:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *