Piękno symetrycznej klasyki

Cechą ludzkiego charakteru jest to, że wszyscy jesteśmy inni i różnimy się między sobą nie tylko wyglądem ale przede wszystkim charakterem, a co za tym idzie mamy różne upodobania i poczucie stylu.

Na pewno wszyscy znamy osobę, która nade wszystko upodobała sobie ład i porządek. Bez znaczenia czy jest to biurko, szafka lub przydomowy ogród. Zieleń od zawsze wpływała pozytywnie na ludzkie samopoczucie. Dlaczego więcby nie uczynić z tego skrawka ziemi prawdziwego dzieła sztuki, miejsca w którym nie tylko zaznamy relaksu, ale też poddamy się refleksjom w awangardzie głębokiej zadumy.

Dlatego dzisiejszy artykuł kierowany jest głównie do miłośników regularnych kształtów, trejaży i oczywiście symetrii, która jest nieodzowną częścią stylu klasycznego.

Projektując ogród w ów formacie należy pamiętać nie tylko o prawidłowym doborze roślin czy kształcie strzyżonego szpaleru. Fundamentami naszego założenia będą proste ścieżki oraz cieszące oko, symetryczne trawniki.

Mogłoby się zdawać, że tego rodzaju ogród zarezerwowany jest tylko dla osób posiadających większy teren wokół domu ? Otóż nic bardziej mylnego!

Wystarczy nieco kreatywności i chęci by stworzyć elegancki ogródek o regularnym pokroju. Możliwości jest wiele i tak naprawdę ogranicza nas tylko nasza własna wyobraźnia. Jeżeli gleba na naszej parceli nie sprzyja prawidłowemu rozwojowi roślin tj. krzewy lub drzewka zawsze możemy posłużyć się ozdobnymi donicami. W ten sposób połączymy estetyczne z pożytecznym. Nie obawiajmy się też eksperymentować z kolorami, akcesoriami czy meblami ogrodowymi – w końcu jest to nasza przestrzeń, i to my powinniśmy czuć się w niej najlepiej. Grunt to nie zachwiać charakterystycznego dla tego stylu porządku.

 

Projektowane ścieżki i trawniki zgodnie z zachowaniem zasad szyku powinny być regularne oraz z wyraźnie uwydatnionymi kątami prostymi. Na szczęście w dzisiejszych czasach, dobie możliwie najprostszych rozwiązań na pomoc przychodzi nam wiele innowacji. Jedną z nich jest z całą pewnością kratka ogrodowa.

Przykładowymi oraz wielce uniwersalnymi produktami są kratki z serii geoSYSTEM G4 i G40.

Ze względu na swój regularny kształt i gustowny wygląd stanowią one idealną opcję dla naszej przydomowej oazy zieleni. Dzięki ściankom o wysokości 4 cm świetnie nadają się zarówno do wypełnienia w trawie jak i kruszywie przy czym ich montaż jest dziecinnie prosty.

W ten oto niedrogi i oryginalny sposób wprowadzamy nieco harmonii i ładu do naszego domu.
Jest to perfekcyjne rozwiązanie dla osób pragnących cieszyć się widokiem rodem z pałacowego zieleńca.

Elegancja, porządek i wysublimowany styl.

 

Prócz wygody, terapeutycznej aury bijącej z otoczenia dochodzi funkcja reprezentacyjna naszego botanicznego zakątka. Proszę sobie wyobrazić zaskoczenie na twarzach odwiedzających nas przyjaciół, rodziny lub sąsiadów gdy przyjmiemy ich kolacją w ogrodzie klasycznym z prawdziwego zdarzenia.

W dodatku wykonanego naszymi własnymi rękoma!

 

 

Share This:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *