Przegląd zastosowań kratek trawnikowych geoSYSTEM cz.1

Wcześniejsze artykuły potwierdzają szerokie zastosowanie kratek trawnikowych. Jak już wspominaliśmy, sprawdzają się one zarówno w zastosowaniach przydomowych, do celów rekreacyjnych, jak również na rzecz przemysłu. Dzisiejszym wpisem zaczynamy przegląd przykładowych realizacji z wykorzystaniem kratek geoSYSTEM. Na pierwszy ogień bierzemy Sanktuarium „Maria Śnieżna”, znajdujące się we Wschodnich Sudetach.

Sanktuarium Matki Bożej Przyczyny Naszej Radości „Maria Śnieżna” – bo tak brzmi jego pełna nazwa – znajduje się niedaleko niewielkiego, acz popularnego ośrodka Międzygórze, w Masywie Śnieżnika, a dokładniej pod szczytem góry Igliczna. Sanktuarium przyciąga nie tylko pielgrzymów, lecz także „zwykłych turystów”. Malowniczo położone na wysokości niemalże 850 m n.p.m., zapewnia piękny widok na okolicę.

W latach 2008-2011 przeprowadzono prace remontowo-konserwatorskie dofinansowane z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w ramach których inwestor stworzył drogę pożarową i jednocześnie plac dla wiernych. Aby zachować naturalny wygląd skweru, został on wzmocniony kratkami geoSYSTEM G5, które następnie wypełniono trawą. Kratki trawnikowe idealnie sprawdziły się w tym przypadku, wzmacniając trawnik, przy jednoczesnym zachowaniu jego wodoprzepuszczalności oraz naturalnego charakteru, właściwego dla górskich okolic.

Pozdrawiamy

Maria Śnieżna - kratki trawnikowe
Trawnik wzmocniony kratkami trawnikowymi geoSYSTEM G5 przed Sanktuarium „Maria Śnieżna”

Share This:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *