Przegląd zastosowań kratek trawnikowych geoSYSTEM cz.2

Polska jest jedną z wiodących sił żużlowych na świecie. Polscy żużlowcy osiągają sukcesy zarówno w zawodach indywidualnych, jak i drużynowych. A tam gdzie dobre wyniki, tam również pojawią się pieniądze na stworzenie nowoczesnych aren sportowych. W 2010 roku w Toruniu powstał najnowocześniejszy na świecie stadion z torem żużlowym – Motoarena Toruń im. M. Rossego. W jego otoczeniu zostały wykorzystane płyty ażurowe geoSYSTEM s60. W jakim celu?

Bezpośrednio wokół obiektu przygotowano łącznie niemal dwa tysiące miejsc parkingowych. Na co dzień jest to jednak liczba znacząco przewyższająca potrzeby tego miejsca. Żeby uniknąć powstania ogromnej, betonowej przestrzeni, postanowiono więc pokryć część parkingu trawą, by zapewnić jej wodoprzepuszczalność. W ten sposób uzyskano efekt przyjaznego i funkcjonalnego trawnika, który w razie potrzeby (przy dużych imprezach, jak np. zawody Grand Prix) pełni rolę parkingu.

Żeby obie funkcje były spełnione, powierzchnię niemal 14 tys. mkw wzmocniono płytami ażurowymi geoSYSTEM s60, a następnie obsadzono je trawą. Dzięki temu korzenie traw są chronione, a wzmocniona nawierzchnia jest w stanie przenosić obciążenia nawet powyżej 250 ton/mkw. Nowoczesne płyty ażurowe idealnie wpasowały się w klimat nowoczesnego stadionu. Zresztą zobaczcie Państwo sami.

Pozdrawiamy

płyty ażurowe
Płyty ażurowe geoSYSTEM s60 na parkingu przed Motoareną w Toruniu

Share This:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *