Renowacja trawnika w kratkach ogrodowych

Żadnemu ogrodnikowi – hobbyście nie można zarzucić złej woli, przecież każdemu zależy na tym, by jego ogród wyglądał jak najpiękniej. Czasami jednak pewne nieprzewidziane okoliczności sprawiają, że wyobrażenia nie do końca przekładają się na rzeczywistość. Również w ogrodzie popełniamy czasem błędy, raz po raz właściwy jego wygląd utrudniają okoliczności od nas niezależne (warunki pogodowe, działalność szkodników), czasem brakuje nam sił i zdrowia, by należycie zadbać o własny kawałek ziemi. Tymczasem odbija się to na stanie roślinności, w tym również trawnika. Jeżeli murawa w naszym ogrodzie nie wygląda tak, jakbyśmy sobie tego życzyli, należy przeprowadzić jej renowację.

Szczególną uwagę należy zwrócić na trawę w kratkach ogrodowych, ze względu na ubogie warunki jej wzrostu. Potrzebuje ona szczególnie intensywnej pielęgnacji, by rosnąć równo i zachowywać naturalny kolor. Dlatego też powstają specjalne mieszanki traw, zalecane do tego typu zastosowań, ze względu na ich odporność na warunki glebowe i pokarmowe w kratkach, w tym polecana przez nas mieszanka geoGRASS. W zależności od stopnia uszkodzenia pierwotnego stanu trawnika, wyróżniamy renowację pełną i częściową. Renowacja pełna przeprowadzana jest w sytuacjach skrajnych, gdy udział trawy na danym obszarze spada poniżej 30%. W przypadku kratek ogrodowych niezbędne staje się ich usunięcie, ponowne przygotowanie gruntu, powrotny montaż i siew trawy.

niewłaściwa gleba i mieszanka traw
Trawnik w kratce ogrodowej wymagający renowacji, ze względu na dobór niewłaściwej mieszanki traw

Inaczej w sytuacji pustych placów występujących miejscowo, kiedy wystarczy wykonanie podsiewu, który najlepiej przeprowadzić podczas pierwszego nawożenia w ramach wiosennych prac porządkowych. Spośród wielu mieszanek dostępnych na rynku warto zwrócić uwagę na te, których głównym składnikiem jest życica trwała, ze względu na jej szybkie wschody. Do takich mieszanek należy nasza geoGRASS – wśród jej zalet warto podkreślić fakt, że kupując ją raz w celu wypełnienia kratek ogrodowych, pozostałe nasiona będziemy mogli wykorzystać do uzupełnienia ewentualnych braków.

renowacja trawnika kratki ogrodowe
Zadbana, równa, zielona powierzchnia trawnika wzmocnionego kratkami ogrodowymi, niewymagająca renowacji

Pozdrawiamy

Share This:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *