Stajnia Augiasza? Nie dzięki płytom ażurowym

Każde miejsce, w którym chowane są zwierzęta nie należy do łatwych w utrzymaniu porządku. Nie inaczej jest w przypadku stadnin koni, gdzie w wielu przypadkach błoto, siano i zwierzęce odchody stanowią codzienną udrękę pracujących w nich osób. Są to co prawda pasjonaci, którzy z przyjemnością dbają o komfort rumaków, niemniej każdy z nas z chęcią korzysta z dostępnych udogodnień. W łatwiejszym utrzymaniu porządku na terenie stadniny mogą pomóc np. syntetyczne płyty ażurowe.

Dzięki płytom znika zasadniczy problem, tak uciążliwy jeśli chodzi o utrzymanie ładu w stadninie, czyli błoto. Odpowiednie wzmocnienie nawierzchni nie tylko zapewnia niezbędną nośność dla kopyt wcale nie lekkich koni, ale również zapobiega powstawaniu błotnistego podłoża. Ponadto dzięki przepuszczalności wody, zapewnianej przez ażurową budowę płyt, odkryte powierzchnie szybciej wysychają, co nie pozostaje bez znaczenia dla łatwości utrzymania porządku.

płyty ażurowe stadnina koni

Nawierzchnię placów, padoków czy też boksów dla koni można również łatwiej uprzątnąć dzięki zamontowaniu płyt ażurowych. W ten sposób uzyskujemy w miarę równą, stabilną powierzchnię, która w żaden sposób nie koliduje z korzystaniem z narzędzi pomagających utrzymać czystość w stadninie. Co szczególnie istotne, syntetyczne płyty ażurowe pozwalają chronić stawy koni, także przy mokrej nawierzchni, a nawet zimą.

Warto zauważyć, że praktycznie każdy fragment powierzchni stadniny może zostać wzmocniony z użyciem płyt ażurowych geoSYSTEM – od placów i hal do jazdy konnej, przez padoki, ujeżdżalnie, place do mycia koni, wybiegi, boksy czy tory wyścigowe, aż po całe otoczenie, w tym drogi dojazdowe.

Pozdrawiamy

Share This:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *