Wzmacnianie poboczy kratkami trawnikowymi

Konieczność zwiększania bezpieczeństwa na drogach to jedno z ważniejszych zadań stawianych przed służbami drogowymi. Polega ono zarówno na ustanawianiu i czuwaniu nad respektowaniem odpowiednich przepisów prawnych, jak również na należytym planowaniu i wdrażaniu właściwej infrastruktury drogowej. Nie od dziś wiadomo, że w Polsce sytuacja w tym zakresie delikatnie mówiąc nie zachwyca, a solidnych dróg na międzynarodowym poziomie jest u nas jak na lekarstwo. Dlatego należy doceniać każdą inicjatywę dążącą do zmiany takiego stanu rzeczy.

miękkie pobocze kratka trawnikowa
Miękkie pobocze gruntowe może stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego

Wiele wątpliwości budzi nie tylko stan samych dróg, ale także poboczy. Tylko część z nich jest odpowiednio utwardzona, dając kierowcom możliwość swobodnego zjechania z pasa ruchu. W wielu przypadkach mamy jednak do czynienia z miękkim poboczem, które może stwarzać zagrożenie dla uczestników ruchu. W trakcie jazdy kierowcom samochodów zdarza się zahaczyć kołami o pobocze. Wielokrotne powtarzanie tego procesu w danym miejscu może prowadzić do ubijania się gruntu na poboczu, w wyniku czego powstają uskoki między jego obniżonym poziomem a powierzchnią drogi. To z kolei przyczynia się do obniżenia bezpieczeństwa uczestników ruchu, wynikającego w szczególności z problemów z powróceniem na pas jezdni przy dużej szybkości.

pobocze kratka trawnikowa
Pobocze utwardzone kratkami trawnikowymi geoSYSTEM zwiększa bezpieczeństwo i niweluje koszty napraw

Rozwiązaniem tego problemu jest wzmocnienie pobocza kratkami trawnikowymi geoSYSTEM, które zapobiegają powstawaniu uskoków między poboczem a nawierzchnią jezdni, a tym samym przyczyniają się do zwiększania bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Ponadto wzmocnione nimi krańce asfaltu oraz miękkie pobocza nie wymagają kosztownych napraw i wszelkich czynności związanych z utrzymaniem ich we właściwym stanie. Zastosowanie naszych kratek w tym konkretnym przypadku jest szczególnie istotne w zimnym klimacie, gdzie pozwala zapobiec degradacji krańców drogi.

Pozdrawiamy

Share This:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *