Z czego powstają kratki geoSYSTEM?

Dla miłośników naturalnej zieleni oraz środowiska jakość wykorzystywanych w ogrodzie materiałów oraz sprzętów jest istotna. Dla użytkownika ważne są przede wszystkim właściwości stosowanych produktów, jednak wiele osób bierze pod uwagę także wpływ na otoczenie. W związku z tym istotny jest również materiał, z którego wykonuje się chociażby płyty ażurowe.

recycling-1341372_1280Przede wszystkim należy podkreślić, że stosowane zarówno na prywatnych posesjach jak i w przestrzeni publicznej syntetyczne kratki ogrodowe geoSYSTEM są produktem całkowicie ekologicznym i bezpiecznym dla otoczenia – zarówno dla ludzi, zwierząt jak i dla środowiska.

Z czego wykonywane są geokraty?
Produkowane przez naszą firmę płyty ażurowe oraz obrzeża są wykonywane z poliolefin. Są to polimery, które składają się jedynie z węgla oraz wodoru, a ich szkielety stanowią długie łańcuchy węglowe.

Wykorzystywane do produkcji krat ogrodowych polimery można otrzymać na kilka sposobów. Jako że procesy te są bardzo skomplikowane i zbyt obszerne zwrócimy uwagę na najważniejszą kwestię: materiał na produkty geoPRODUCT powstaje całkowicie z ponownego przetworzenia wcześniej powstałego i stosowanego w przemyśle plastiku.

Jakie są zalety ekokratek?
Przetwarzanie tworzyw sztucznych sprawia, że odpady otrzymują „drugie życie”. Dzięki recyklingowi zmniejszamy ilość śmieci, ponadto nie ma też potrzeby produkowania ich kolejnych partii. Ponadto kraty mogą być powtórnie przetworzone. W ten sposób, mamy realny wpływ na otaczające nas środowisko. Osoby decydujące się na tego typu towary wybierają produkty ekologiczne, co jest bardzo ważne w dzisiejszych czasach.

Istotne jest również to, że kraty ogrodowe geoSYSTEM nie mają negatywnego wpływu na przyrodę. Stosując tego typu wzmocnienie i ustabilizowanie podłoża nie działamy destrukcyjnie na naturalne środowisko, które nas otacza. Ponadto eko kratki są odporne na wpływ szkodliwych substancji (jak np. kwasy) i nie wchodzą z nimi w reakcje. Dzięki temu możemy być spokojni, gdyż wyłożone kratki ogrodowe nie wpłyną w żaden sposób na nasze zdrowie.

Share This:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *