Zastosowanie obrzeży ogrodowych w przestrzeni miejskiej

Niejednokrotnie opisywane na naszym blogu obrzeża świetnie sprawdzają się w przydomowych ogrodach. Jednak dzięki ich licznym zaletom doskonale sprawdzą się także w przestrzeni miejskiej.

obrzeze-ogrodowe-geoborder-6Obrzeża trawnikowe dzięki swojej elastyczności, wytrzymałości i odporności na warunki atmosferyczne są świetnym rozwiązaniem w każdej przestrzeni. Jest to chyba ich największy atut – można wykorzystać je w różnych miejscach nie obawiając się szybkiego niszczenia. Giętkość umożliwia tworzenie rozmaitych, nieregularnych kształtów, co stwarza wiele wariantów aranżacji przestrzeni zielonych. Na terenach miast jest to szczególnie istotne ze względu na często ograniczone możliwości przestrzenne.

Plastikowe obrzeża doskonale oddzielają np. trawnik od pozostałej roślinności. Dzięki temu świetnie sprawdzą się np. w miejskim parku, gdzie będą oddzielać trawę od rabat oraz drzew. Są zdecydowanie trwalsze od drewnianych palisad czy płotków i nie niszczeją pod wpływem pogody. Dodatkowo są praktycznie niewidoczne, przez co możliwe jest zachowanie naturalnego wyglądu przestrzeni zielonych.

Stosując obrzeża w prosty sposób można oddzielić trawniki od ścieżek – nie tylko w parkach, ale także w laskach, przy placach zabaw i boiskach itp. Alejki, niezależnie od tego czy wykonane z kostek brukowych, betonu czy usypanego żwiru będą stabilniejsze. Zostaną też wyraźnie rozdzielone, a nawierzchnie sypkie nie będą się przesypywać na powierzchnie z innych materiałów. Natomiast w przypadku stałej nawierzchni – nie będzie ona zarastana przez trawę.

Obrzeża trawnikowe geoBORDER pozytywnie wpłyną na estetykę przestrzeni miejskiej – czy to w parku, na osiedlu czy przy parkingu. Skutecznie i estetycznie oddzielą praktycznie każdą nawierzchnię. Dzięki uniwersalności tego rozwiązania może być wykorzystane w rozmaitych warunkach przy niewielkim nakładzie pracy.

Share This:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *