Nawozy do trawy

Decydując się na trawnik w ekokratce należy brać pod uwagę fakt, że tak rosnąca trawa wymaga dodatkowej troski. Trawa w kratce ma o wiele mniej miejsca (jedynie 4 lub 5 cm) na rozrastanie się, w związku z czym wymaga dodatkowego wzmocnienia, by mogła odpowiednio rosnąć.

nawozenieIstotnym elementem, który wpływa na zdrowotność, jakość i odporność trawy jest regularne uzupełnianie mikro i makroskładników. Jednym ze sposobów jest stosowanie prawidłowego nawożenia trawników. Najlepiej używać specjalistycznych produktów, które są odpowiednio dostosowane do wymagań danej roślinności. Trawniki użytkowane intensywnie potrzebują jeszcze aktywniejszego uzupełniania suplementów.

Doświadczenia wykazały, że trawy pobierają składniki podstawowe (makroelementy), w stosunku 6-2-4, (azot-fosfor-potas). Tak też skonstruowano wiosennoletni nawóz „SPORT GREEN”. Innowacyjność tego nawozu polega na proporcjonalnym doborze makroelementów, ale także na zastosowaniu odpowiednich form składników. Dodatkowo uwalnianie elementów jest korzystnie rozłożone w czasie. Nawóz zawiera azot głównie w formach wolniej działających: amonowej i częściowo amidowej. Sprawia to, że ryzyko straty azotu wskutek wymywania ruchliwych jonów NO3 jest minimalne. Wydłużone w czasie przechodzenie azotu w formy przyswajalne dla roślin powoduje, że nawóz ten doskonale nadaje się dla traw, w których okres maksymalnego pobierania tego składnika przypada na późniejsze miesiące. Nawóz „SPORT GREEN” charakteryzuje się bardzo dobrą rozpuszczalnością tak całych granul, jak i poszczególnych składników, w tym fosforu. Powierzchnia granul została specjalnie wzmocniona, aby ograniczyć ścieranie w czasie transportu oraz pylenie. Ich wielkość dobrana jest tak, aby zagwarantować jak najbardziej równomierny wysiew.

Zawarte w nawozie formy makro i mikroelementów pozwalają uzyskać maksymalną przyswajalność, uwzględniając ich aktualne zapotrzebowanie na składniki pokarmowe. Dzięki szybkiej dostępności składników mineralnych zawartych w nawozie „SPORT GREEN” (17-6-11) wiosenno-letnim, można go stosować w różnych fazach wzrostu traw.

Odpowiednie dbanie o trawę jest bardzo istotne, zwłaszcza w czasie jej fazy wzrostu. Dzięki prawidłowej pielęgnacji nasz trawnik zawsze będzie się wspaniale prezentować, a my będziemy mogli cieszyć się jego naturalnym pięknem.

Share This:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *