Winter is coming, czyli o odśnieżaniu płyt ażurowych

Dopiero co pisaliśmy o zbliżającej się zimie, a tymczasem zdążyła ona już wkroczyć do naszego kraju. Wschód Polski spowiła zimowa aura, z temperaturą kilku stopni poniżej zera. Dostosowując tematykę naszego bloga do warunków panujących za oknem, postanowiliśmy więc poświęcić dzisiejszy artykuł odśnieżaniu nawierzchni pokrytej płytami ażurowymi geoSYSTEM.

Pytanie o możliwość odśnieżania eko kratek jest jednym z częściej słyszanych przez nas od potencjalnych klientów. W końcu celem ich zastosowania jest między innymi podniesienie estetyki ogrodu, nic więc dziwnego, że czujemy obawę przed przypadkowym uszkodzeniem płyt. Wielokrotnie wspominaliśmy jednak o wysokiej wytrzymałości kratek geoSYSTEM, która nie tylko pozwala przenosić znaczne obciążenia, lecz również sprawia, że bez przeszkód możemy je odśnieżać.

Syntetyczne płyty ażurowe odśnieżamy szuflą, trzymając ją około jednego centymetra nad nawierzchnią, aby nie uszkodzić trawy lub nie rozsypać kruszywa. Jeśli natomiast płyty ułożone zostały dla wzmocnienia dróg dojazdowych lub miejsc parkingowych, a wypełnione są żwirem lub grysem, nie ma potrzeby ich odśnieżania, gdyż przejeżdżające samochody wgniatają śnieg między kruszywo.

Pierwszy śnieg już spadł, jednak prawdziwa zima prawdopodobnie dopiero przed nami. Jedno jest pewne – prędzej czy później powyższe informacje przydadzą się wszystkim użytkownikom naszych płyt ażurowych, niezależnie od ich miejsca zamieszkania.

Pozdrawiamy

Share This:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *