Przegląd zastosowań kratek trawnikowych geoSYSTEM cz.7

Podążając za realizacjami z wykorzystaniem eko kratek zabieramy dziś Państwa do Baranówka pod Poznaniem, a także … za ocean, do Stanów Zjednoczonych. Tematem przewodnim dzisiejszego wpisu jest bowiem wykorzystanie naszych kratek w stadninach koni. Już dwukrotnie kratki geoSYSTEM popłynęły do Ameryki, by wzmocnić podłoże, po którym poruszają się tamtejsze rumaki. W Polsce zaś nasze produkty obecne są m.in. w podpoznańskim ośrodku hipoterapii, prowadzonym przez Fundację Stworzenia Pana Smolenia, którą wsparliśmy charytatywnie, dostarczając nasze kratki trawnikowe.

Kratki geoSYSTEM mogą zostać wykorzystane niemal na całym obszarze stadniny, bez problemu wytrzymują bowiem napór niewielkiego stada dorosłych osobników, z których jeden potrafi ważyć nawet powyżej tony. Jednocześnie, dzięki utwardzeniu nawierzchni, kratki zapobiegają powstawaniu dziur, likwidując tym samym problem zapadania się końskich kopyt. Efekt ten wzmacnia ażurowa budowa kratek, która sprawia, że woda wsiąka w glebę zamiast tworzyć kałuże i błoto. Wbrew możliwym wątpliwościom, kratki trawnikowe nie powodują potykania się koni czy też wpadania kopyt w ?oczka? kratek – wystarczy tylko odpowiednio, a więc na równi z górną krawędzią, wypełnić je ziemią.

W przypadku ośrodka w Baranówku zastosowaliśmy zarówno geoSYSTEM G5 max, jak i geoSYSTEM G4. Pierwszy rodzaj został wykorzystany do wzmocnienia placu, dojazdu na padok oraz ścieżki przed stadniną, z kolei kratkami trawnikowymi G4 wyłożono nawierzchnię w boksach dla koni, którą następnie dla zwiększenia komfortu zwierząt przykryto gumowymi matami. Warto podkreślić, że sam montaż kratek przeprowadzili własnoręcznie wolontariusze Fundacji, co dowodzi, że nie stanowi on szczególnie skomplikowanego zadania. Kratki trawnikowe świetnie sprawdzają się w stadninie, obok wspomnianych już zalet zachowując również naturalny charakter obiektu.

Pozdrawiamy

Konie w stadninie w Baranówku pod Poznaniem
Konie na padoku wzmocnionym kratkami trawnikowymi w podpoznańskim ośrodku hipoterapii

Share This:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *