Eko kratka a sport

Omawiając zastosowanie eko kratek skupialiśmy się dotychczas na trzech możliwościach: indywidualny użytek domowy, z przeznaczeniem przemysłowym, a także w celach rekreacyjnych. Pod tę ostatnią grupę można podciągnąć również kolejną możliwość, jaką jest wykorzystanie kratek pod nawierzchnię obiektów sportowych. Oczywiście, w wielu dyscyplinach kraciasta nawierzchnia nie byłaby sprzymierzeńcem zawodników, jednak są też takie, w których nie stanowi ona żadnej przeszkody.

Wspominaliśmy już o możliwości zastosowania eko kratki jako elementu wzmacniającego nawierzchnię w stadninach koni czy też drogę dla wózków golfowych. Jazda konno to dla wielu z nas hobby, ale są też zawodowi dżokeje, którzy potrzebują solidnej powierzchni do uprawiania sportu. Podobnie w przypadku golfa, który dla większości stanowi miłą formę spędzania wolnego czasu, ale istnieje również grupa profesjonalistów, dla których niezbędne są odpowiednie warunki do treningu. Eko kratki są więc stosowane na skraju hobby i profesjonalnego sportu, czego potwierdzeniem jest również ich wykorzystanie w celu wzmocnienia nawierzchni wokół kortów tenisowych, na dnie odkrytych basenów czy też na strzelnicach.

Przy budowie rozmaitych obiektów sportowych pojawiają się w użyciu eko kratki, nie tylko jako podłoże do uprawiania przeróżnych dyscyplin, ale także wokół aren zmagań sportowców, jak choćby wspominany już zielony parking przy toruńskiej, żużlowej Motoarenie. W każdym przypadku kratki geoSYSTEM sprawdzają się doskonale, wypełniając dokładnie takie same funkcje, jak tradycyjnie stosowane w tym celu nawierzchnie.

płyty ażurowe

Parking pokryty płytami ażurowymi i wypełniony trawą przed Motoareną w Toruniu

Pozdrawiamy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Zaznaczone pola są obowiązkowe *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>