Geokrata na terenach przemysłowych

W przemysłowych zastosowaniach kratek geoSYSTEM kluczową cechę stanowi ich wytrzymałość. Duże natężenie ruchu na parkingach firmowych, ciężki sprzęt poruszający się po terenie placów w zakładach produkcyjnych, transport wysokogabarytowy do i z fabryk – to wszystko wymusza na przedsiębiorcy zapewnienie odpowiedniej nośności nawierzchni. Tę zaś zapewniają dwie najbardziej wytrzymałe kratki z naszej oferty, geoSYSTEM G5 max i G4 max, które same w sobie przenoszą obciążenie nawet powyżej 350 ton na mkw!

Wspomniane kratki zwiększoną wytrzymałość zawdzięczają wzmocnionym ściankom o grubości 5 mm (w przypadku pozostałych geosyntetyków jest to 3-4 mm). Na całkowitą nośność nawierzchni, oprócz wzmacniającej ją geokraty, składają się również podbudowa – warstwa nośna z kruszywa łamanego oraz wypełnienie kratki. Najlepiej sprawdza się pokrycie kraty kruszywem, gdyż taki zestaw zapewnia największą odporność na ruch ciężkich maszyn i wózków widłowych oraz kręcenie kołami w miejscu.

Dobierając odpowiednie parametry wszystkich tych składników możemy uzyskać powierzchnię wytrzymałą w stopniu zbliżonym do betonu, jednocześnie osiągając przyjemniejszy efekt wizualny. Oczywiście, tereny przemysłowe pełnią przede wszystkim funkcje użytkowe, a nie estetyczne, niemniej w myśl najnowszych trendów warto zadbać o to, by ich wygląd nie był tak ciężki, jak charakterystycznych dla epoki PRL-u zakładów produkcyjnych. Co więcej, geokrata może okazać się trwalsza w użytkowaniu, ponieważ beton często pęka na mrozie, niszczeje, jest też problem z jego usunięciem – trzeba go skuwać młotem, podczas gdy zużyte kratki wystarczy ściągnąć.

geokrata geoSYSTEM samochody ciężarowe Jednocześnie zastosowanie geokrat wiąże się z licznymi korzyściami po stronie przedsiębiorcy. Mamy tu na myśli przede wszystkim wielokrotnie podkreślaną przez nas wodoprzepuszczalność, która sprawia, że inwestor nie musi płacić podatku od wód opadowych. Nie zachodzi również konieczność przeprowadzania kosztownych napraw nawierzchni – kratki geoSYSTEM wytrzymują minimum 10 lat. Tym samym geokrata pozwala uzyskać niezbędne umocowanie terenu, gwarantując dodatkowo oszczędność środków finansowych. Jednocześnie przyspiesza uzyskanie pozwolenia na budowę, gdyż nawierzchnia wzmocniona eko kratą zaliczana jest do ekologicznych.

geokrata geoSYSTEM kontener

Pozdrawiamy

Share This:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *