Kratki trawnikowe geoSYSTEM z pozytywną opinią Instytutu Ochrony Środowiska

Niejednokrotnie podkreślaliśmy już na naszym blogu, że kratki geoSYSTEM należą do produktów, które nie wpływają w sposób negatywny na środowisko, jak również, że powierzchnię nimi pokrytą możemy zaliczyć jako biologicznie czynną. Zwłaszcza druga z tych informacji stanowi niezwykle istotny fakt dla każdego inwestora, z racji obowiązku spełnienia odpowiednich przepisów prawnych przy zabudowywaniu terenu. Potwierdzeniem wspomnianych cech naszych kratek trawnikowych jest pozytywna opinia, wydana w 2014 roku przez Instytut Ochrony Środowiska – Państwowy Instytut Badawczy.

Potwierdzenie jakości naszych kratek to w zasadzie tylko formalność, która jednak ma kluczowe znaczenie dla tych projektantów i inwestorów, którzy dzięki ich zastosowaniu planują wypełnienie regulacji prawnych w zakresie powierzchni biologicznie czynnej. Kratki trawnikowe geoSYSTEM, dzięki swojej ażurowej budowie, zajmują bowiem wyłącznie 14 – 20% wzmacnianej powierzchni, pozostałą przestrzeń (aż 80 – 86%) zostawiając niezabudowaną. Tym samym zapewniają naturalną wegetację w postaci trawnika lub kwietnika na znacznym obszarze. Opinia IOŚ – PIB stanowi ostateczne potwierdzenie, że kratki geoSYSTEM umożliwiają ułożenie nawierzchni o znaczącym procencie powierzchni biologicznie czynnej.

powierzchnia biologicznie czynna kratki trawnikowe

Jednocześnie opinię Instytutu należy traktować jako poświadczenie neutralnego oddziaływania naszych kratek na środowisko naturalne. Zgodnie ze stanowiskiem inspektora badającego kratki geoSYSTEM, nie zawierają one w swoim składzie substancji, które mogłyby wpływać na otoczenie przyrodnicze w sposób negatywny. Przypomnijmy, że nasze kratki trawnikowe produkowane są z tworzywa, które w całości pochodzi z ponownie przetworzonych odpadów sztucznych, a więc z recyclingu.

Pozdrawiamy

Share This:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *