Przegląd zastosowań kratek trawnikowych geoSYSTEM cz.3

Kazimierz Dolny (Kazimierz nad Wisłą) zdecydowanie przyćmiewa sławą inne miasta i miasteczka Małopolskiego Przełomu Wisły. Jest popularnym kierunkiem turystycznym zwłaszcza wśród mieszkańców Mazowsza, znanym m.in. z festiwalu filmowego „Dwa Brzegi”, odbywającego się również w Janowcu, na przeciwległym brzegu Wisły. Obie gminy, wraz z Miastem Puławy, postanowiły wykorzystać potencjał turystyczny regionu poprzez budowę lub przebudowę przystani w centralnych miastach oraz połączenie ich nadwiślańskim bulwarem.

W ten sposób powstał projekt o nazwie „Wykorzystanie walorów rzeki Wisły w celu budowy wspólnego produktu turystycznego przez Kazimierz Dolny, Puławy i Janowiec”, dofinansowany w ponad 60% z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Za główny cel jego realizacji przyjęto powstanie opartych na walorach Wisły produktów turystycznych wspomnianych trzech gmin, przy jednoczesnym zachowaniu chłonności terenów turystycznych. Termin ten zakłada m.in. takie zaprojektowanie inwestycji, by przebywanie na obszarze nią objętym maksymalnej liczby uczestników ruchu turystycznego nie powodowało dewastacji i degradacji środowiska naturalnego. Do tego zaś niezbędne jest odpowiednie utwardzenie nawierzchni, które w przypadku Puław zrealizowano z wykorzystaniem płyty ażurowej geoSYSTEM G5 max.

Część projektu właściwa dla tego miasta obejmowała przebudowę portu rzecznego tak, by przystosować go do pełnienia funkcji turystyczno-rekreacyjnych. Wymagało to m.in. wytyczenia drogi dojazdowej, ścieżek pieszych i rowerowych, campingowych miejsc postojowych czy dojazdów do hangarów. Na powierzchni ponad 8 tys. mkw w porcie i na campingu przy Marinie Puławy ułożono płytę ażurową, która następnie została zasypana ziemią i obsiana trawą. W ten sposób osiągnięto zamierzony efekt – naturalnie zielony, a przy tym odpowiednio wzmocniony i wytrzymały na obciążenia teren.

Pozdrawiamy

płyta ażurowa geosystem
Płyta ażurowa geoSYSTEM G5 max na polu campingowym przy Marinie Puławy – zestawienie etapu instalacji z efektem końcowym

Share This:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *