Przegląd zastosowań kratek trawnikowych geoSYSTEM cz.6

Poznański Stary Browar jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych galerii handlowych w kraju, z chwilą powstania stał się również jedną z wizytówek stolicy Wielkopolski. Ale budowla zyskuje uznanie nie tylko na krajowym podwórku, lecz również poza granicami Polski. Wielokrotnie wyróżniane w konkursach architektonicznych, każdego roku centrum przyciąga tysiące osób zainteresowanych zakupami oraz sztuką, zgodnie z dewizą „Stary Browar 50-50″, gdzie handel łączy się ze sztuką w równych proporcjach. Trafiają tu również miłośnicy architektury, by podziwiać jedną z pionierskich w skali kraju realizacji, nadających drugie życie dawnym budynkom przemysłowym, przy zachowaniu zbliżonego do oryginału wyglądu.

Wśród odwiedzających popularny „Browar” mało kto zwraca uwagę na detale. A właśnie o jednym z nich chcemy napisać dziś parę słów. Jak nietrudno się domyślić, poruszymy kwestię eko kratek, których nowoczesny design idealnie wpasował się w krajobraz wokół galerii. Nasze kratki znalazły zastosowanie do celu umocnienia skarpy, znajdującej się wzdłuż murów nowszej części Starego Browaru, zwanej Pasażem (w odróżnieniu od starszego Atrium), od strony sąsiadującego z nim parku.

Dla odpowiedniego umocowania skarpy została ona pokryta eko kratką geoSYSTEM G4, z zastosowaniem wypełnienia kamiennego w postaci żwiru. Główną funkcją, jaką spełnia eko kratka w tym przypadku jest utrzymanie skarpy tak, by ziemia nie zasypywała wentylacji pomieszczeń znajdujących się pod powierzchnią ziemi, w tym podziemnego parkingu. Tym samym połączono dwa nowatorskie trendy – eko kratki i centrum handlowe w ceglanej stylizacji, czego efekty możecie Państwo zaobserwować na poniższej fotografii.

Pozdrawiamy

eko kratka G4

Eko kratka G4 wypełniona kamieniem na skarpie przy Starym Browarze w Poznaniu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Zaznaczone pola są obowiązkowe *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>