Przegląd zastosowań kratek trawnikowych geoSYSTEM cz.6

Poznański Stary Browar jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych galerii handlowych w kraju, z chwilą powstania stał się również jedną z wizytówek stolicy Wielkopolski. Ale budowla zyskuje uznanie nie tylko na krajowym podwórku, lecz również poza granicami Polski. Wielokrotnie wyróżniane w konkursach architektonicznych, każdego roku centrum przyciąga tysiące osób zainteresowanych zakupami oraz sztuką, zgodnie z dewizą „Stary Browar 50-50”, gdzie handel łączy się ze sztuką w równych proporcjach. Trafiają tu również miłośnicy architektury, by podziwiać jedną z pionierskich w skali kraju realizacji, nadających drugie życie dawnym budynkom przemysłowym, przy zachowaniu zbliżonego do oryginału wyglądu.

Wśród odwiedzających popularny „Browar” mało kto zwraca uwagę na detale. A właśnie o jednym z nich chcemy napisać dziś parę słów. Jak nietrudno się domyślić, poruszymy kwestię eko kratek, których nowoczesny design idealnie wpasował się w krajobraz wokół galerii. Nasze kratki znalazły zastosowanie do celu umocnienia skarpy, znajdującej się wzdłuż murów nowszej części Starego Browaru, zwanej Pasażem (w odróżnieniu od starszego Atrium), od strony sąsiadującego z nim parku.

Dla odpowiedniego umocowania skarpy została ona pokryta eko kratką geoSYSTEM G4, z zastosowaniem wypełnienia kamiennego w postaci żwiru. Główną funkcją, jaką spełnia eko kratka w tym przypadku jest utrzymanie skarpy tak, by ziemia nie zasypywała wentylacji pomieszczeń znajdujących się pod powierzchnią ziemi, w tym podziemnego parkingu. Tym samym połączono dwa nowatorskie trendy – eko kratki i centrum handlowe w ceglanej stylizacji, czego efekty możecie Państwo zaobserwować na poniższej fotografii.

Pozdrawiamy

eko kratka G4
Eko kratka G4 wypełniona kamieniem na skarpie przy Starym Browarze w Poznaniu

Share This:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *