Ścieżki piesze z eko kratek i bordów

Wszelkie tereny zielone tworzone są z przeznaczeniem dla ludzi, dlatego inwestorzy każdorazowo muszą zapewnić dostęp dla każdego z nas do elementów miejskiej zieleni. Jest on możliwy przede wszystkim dzięki systemowi ścieżek dla pieszych oraz rowerów. O ile w przypadku własności publicznej organem decyzyjnym są lokalne władze i to do ich obowiązków należy zadbanie o ten element, o tyle w przypadku małych, przyosiedlowych terenów prywatnych pozostaje to w kompetencji właściciela bądź zarządcy.

W tym ostatnim przypadku, zwłaszcza jeśli właścicielem jest spółdzielnia lub wspólnota mieszkaniowa, mamy zwykle możliwość wpłynięcia na wygląd i zagospodarowanie terenu. Warto wówczas rozważyć wzmocnienie nawierzchni ścieżek eko kratkami geoSYSTEM lub też wytyczenie ich przy pomocy obrzeży chodnikowych geoBORDER. Wszak możemy wówczas wpłynąć na to, po jakiego rodzaju nawierzchni będziemy się poruszać my, a także nasze pociechy, a tym samym zadbać o to, by nawierzchnia była możliwie najbardziej bezpieczna.

Do niewątpliwych plusów umocnionej w ten sposób nawierzchni, właśnie w kontekście dzieci, należy zaliczyć unikanie w ten sposób bolesnych ?spotkań? z betonem, który jest tradycyjnym surowcem na ścieżki w parku. Ponadto zostaje zachowany naturalny wygląd terenu, który jednocześnie cieszy oko każdego spacerowicza, a przy tym jest odpowiednio zabezpieczony na różnego rodzaju zjawiska destrukcyjne. Zarówno eko kratka, jak i obrzeże ogrodowe znakomicie sprawdzają się dla celów wytyczania traktów pieszych, jak i rowerowych.

geoborder ścieżka piesza
Przykład ścieżki pieszej wyznaczonej z wykorzystaniem obrzeża geoBORDER

Pozdrawiamy

Share This:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *