Eko kratka w stadninach koni

Już niejednokrotnie przedstawialiśmy szeroki wachlarz zastosowań kratek trawnikowych, które doskonale sprawdzają się zarówno na terenach prywatnych, jak i w przestrzeni publicznej. Ich trwałość oraz ekologiczne materiały gwarantują naturalne warunki oraz estetyczny wygląd wyłożonego nimi terenu. Kraty mogą być stosowane w rozmaitych miejscach, nawet w stadninach koni, gdzie z ich wyłożenia korzyści czerpią nie tylko ludzie, ale także zwierzęta.

baranowko-01-b1-webDzięki swojej dużej wytrzymałości kratki trawnikowe geoSYSTEM mogą być stosowane na całym terenie stadniny – z łatwością wytrzymają one napór stada dorosłych koni (gdzie waga jednego może sięgać nawet tony!). Wyłożenie kratki utwardza nawierzchnię, przez co nie powstają również dziury w ziemi. Ułatwia to chodzenie opiekunów i wolontariuszy, ale sprawia również, że końskie kopyta nie zapadają się w nierównej ziemi. Ażurowa budowa kratki gwarantuje jej wodoprzepuszczalność, dzięki czemu woda opadowa wsiąka w glebę i nie powstają uciążliwe kałuże czy też błoto.

Przykładem stadniny, w której została wykorzystana geokrata, jest podpoznański ośrodek hipoterapii w Baranówku, który prowadzony jest przez Fundację Stworzenia Bohdana Smolenia.

W tej stadninie koni została zastosowana krata geoSYSTEM G5 max oraz geoSYSTEM G4. Pierwszych użyto do wzmocnienia placu, dojazdu na padok i ścieżki przed samą stadniną. Natomiast kratki G4 zostały użyte na nawierzchnię w boksach dla koni. Aby zwiększyć ich komfort w kraty w boksach dodatkowo przykryto gumowymi matami. Jako że są one niezwykle łatwe w montażu, kratki założyli samodzielnie wolontariusze Fundacji.

Jeśli chodzi o ryzyko potykania się koni czy wpadania kopytami w oczka kratek, to nie ma powodu do obaw, bowiem wystarczy odpowiednio wypełnić je ziemią (równo z ich górną krawędzią). Kratki trawnikowe świetnie sprawdzają się w różnych warunkach, dlatego też jest to doskonałe rozwiązanie także w stadninach, gdzie ich zastosowanie nie wpłynie na naturalny wygląd miejsca.

Share This:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *