Sposób na wydeptywanie traw

Każdemu zależy na estetycznym wyglądzie trawnika. Niestety, jednym z problemów przy osiągnięciu takiego efektu jest kwestia wydeptywania trawy. Dotyczy to przede wszystkim miejsc w przestrzeni publicznej.

geosystem-ciechocinek-otoczenie-pensjonatu-4Co prawda zarówno parki jak i okolice parkingów czy galerii posiadają sieci alejek, jednak często nie są one do końca dobrze zaprojektowane. Dlatego też wiele osób skraca sobie drogę idąc zielonym trawnikiem prosto do swego celu najkrótszą możliwą drogą. Wprawdzie sporadyczne skracanie drogi przez pojedyncze osoby nie sprawi tutaj problemu, jednak jeśli dany odcinek stanie się często używanym skrótem, trawa może nie wytrzymać takiego obciążenia i zostać zniszczona. W takich miejscach gleba może stać się zbyt mocno ubita, przez co w jej głąb nie dostają się potrzebne minerały, woda oraz powietrze i trawa nie ma warunków do rozrostu. W takim przypadku zwykłe jej dosiewanie nie ma większego sensu. Dlatego też na tego typu przestrzeniach warto rozważyć wzmocnienie nawierzchni. Doskonałym rozwiązaniem jest tutaj wyłożeniem kratki ogrodowej geoSYSTEM i zastosowanie odpowiednich nasion traw.

Takie rozwiązanie pozwoli wzmocnić nawierzchnię, ponieważ dzięki kratce but nie ma bezpośredniego kontaktu z podłożem. Dzieje się tak, gdyż górna krawędź eko kratki znajduje się nieco wyżej od ziemi i tym samem zabezpiecza powierzchnię przed jej deptaniem. W ten sposób chronione są korzenie traw, które znajdują się głębiej.

Na dobrą sprawę architekci nie są w stanie przewidzieć wszystkich potencjalnych dróg, którymi ludzie zechcą skracać drogę. Jest to praktycznie niemożliwe, dlatego projektując zieloną przestrzeń warto zawczasu zaplanować wyłożenie kratki już na samym początku. W ten sposób zapobiegniemy wydeptywaniu traw i unikniemy nieestetycznie wyglądających ścieżek biegnących przez środek trawnika.

Share This:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *