Z czego najlepiej wykonać podjazd do garażu?

Wjazd do garażu z kruszywa geoSYSTEM
Z czego najlepiej wykonać podjazd do garażu?

Zagospodarowanie nawierzchni zawsze zależne jest od charakteru i funkcjonalności jaką chcemy jej przypisać. Koncentrując się na temacie wykonania podjazdu do garażu, wybierając odpowiednie materiały, rozpatrywać będziemy je pod kątem wytrzymałości, estetyki i łatwości utrzymania nawierzchni. Obserwujący rynek tego typu produktów, wiedzą zapewne, iż poszukiwanie faworytów jakości, może być mozolne. Dzieje się tak ze względu na bogatą różnorodność dostępnych materiałów. Jak więc wybrać najlepsze, dzięki którym nasz podjazd będzie idealny?

Po pierwsze – wytrzymałość

Teren przed garażem to nie tylko element otoczenia naszego domu, ale też funkcjonalny fragment otwartej przestrzeni, narażony na stałe obciążenia i ingerencję zmiennych warunków atmosferycznych. Dlatego też jednym z priorytetów przy wyborze odpowiedniego materiału na podjazd do garażu będzie jego wytrzymałość. Kiedy się do niej odnosimy, pierwsze skojarzenie może przywołać nam na myśl kostkę betonową. Warto mieć jednak na uwadze, że beton ogranicza wodoprzepuszczalność naszego terenu. Dodatkowo posiada też niską odporność na temperatury, przez co w połączeniu z wodą nawierzchnia może pękać. W dzisiejszych czasach na rynku jest jednak dostępna alternatywa dla tego typu produktów. Jedną z nich są eko kratki geoSYSTEM. Rozwiązanie odporne na działanie kwasów, ługów, soli drogowej, amoniaku, kwaśnych deszczy czy alkoholi, które spełnia przy tym rygorystyczne wymagania norm polskich i europejskich. Łatwe w montażu są przy tym wytrzymałe i wodoprzepuszczalne!

Po drugie – estetyka

Każdemu z nas zależy na tym, aby nie pomniejszać optycznie naszego ogrodu betonową drogą do garażu. Takie przestrzenie stają się ciężkie i po prostu mało zielone. Zaletą eko kratek odróżniającą je od konkurencji jest fakt, iż można do nich dobrać wypełnienie, które najbardziej wpisywać będzie się w wizualny charakter otoczenia. Podjazd obsiany trawą idealnie zakamufluje się na terenie ogrodu, będąc jednocześnie kwalifikowany jako powierzchnia biologicznie czynna! Kratki wypełnione kruszywem, będą natomiast nie tylko świetnym umocnieniem podłoża, ale i rozwiązaniem idealnym dla otoczenia budynków zaprojektowanych według nowoczesnych trendów. Pamiętajmy również, że ciężkie rozwiązania ograniczają naszą swobodę w kreowaniu przestrzeni. Szukajmy więc rozwiązań ładnych, ale i elastycznych, dzięki którym w pełni zagospodarujemy teren według własnej koncepcji.

Eko kratka geoSYSTEM na wjeździe do garażu
Wjazd do garażu z eko kratki geoSYSTEM.

Po trzecie – łatwość utrzymanie

Odprowadzanie wody, odśnieżanie – to stałe problemy, z którymi zmagać muszą się przeważnie właściciele domów. Czas poświęcony na odśnieżanie podjazdu do naszego garażu z pewnością chcielibyśmy przeznaczyć na zupełnie inne czynności. Czy jest więc rozwiązanie pozwalające wykluczyć tego typu problemy? Oczywiście! Na nawierzchni pokrytej kratkami geoSYSTEM nie tworzą się kałuże. Ich dodatkowym atutem jest też fakt, iż wypełnione kruszywem nie wymagają odśnieżania, ponieważ śnieg „wbija się” w wolne przestrzenie. Dodatkowo w łatwy sposób możemy zdemontować lub domontować wybrane fragmenty naszego pokrycia, pozbywając się przy tym niepotrzebnych kratek w sposób nieszkodzący środowisku – bowiem produkty te pochodzą w 100% z recyklingu i mogą być ponownie przetworzone.

Podsumowanie z przykładem

Idealnym odzwierciedleniem rozwiązań praktycznych i skutecznych są oczywiście te, które można było już przetestować. Realizacją, na której możemy się wzorować jest wjazd do garażu przy prywatnej posesji w Poznaniu. To tutaj widać w praktyce, co dobrze zastosować w celu spełnienia trzech postawionych na początku priorytetów – wytrzymałości, estetyki i łatwości utrzymania. Przedstawiony wjazd do garażu zamiast odstraszać swoją ociężałością wpisuje się obecnie w ideę ekologicznej funkcjonalności. Zastosowane rozwiązanie pozwoliło nie naruszyć estetyki otoczenia. Teren został umocniony i przygotowany do spełniania określonej funkcji. To niepodważalne dowody sugerujące nam jaki produkt idealnie spisze się przy tworzeniu podjazdu garażowego. Produkt ekologiczny, wytrzymały i łatwy w utrzymaniu – kratkę geoSYSTEM G4!

Otoczenie garażu z eko kraty geoSYSTEM
Otoczenie garażu i domu z geoSYSTEM G4.

Share This:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *