Kiedy stosować obrzeża ogrodowe w ogrodzie?

Odpowiednie zabezpieczenie oraz wzmocnienie nawierzchni, stabilizacja, a także uproszczenie pielęgnacji ogrodu i zwiększenie estetyki otoczenia. To podstawowe powody, dla których warto stosować obrzeża. W jakich okolicznościach można ich używać?

obrzeze-ogrodowe-geoborder (30)Decydując się na obrzeża należy nie tylko dobrze przemyśleć ich zastosowanie, ale i surowiec, z którego zostały wyprodukowane. Obecnie mogą być wykonane z rozmaitych materiałów: betonu, drewna, kamienia czy też tworzyw sztucznych. To, jakie wybierzemy, to nie tylko kwestia gustu czy estetyki, ale też funkcjonalności.

Obrzeża ogrodowe geoBORDER wykonane są z tworzyw sztucznych. Ich zaletą jest nie tylko wielkość, (dzięki której nie rzucają się w oczy i łatwo wkomponują się w otoczenie), ale też trwałość i wszechstronność. Jest to świetna alternatywa dla tradycyjnych rozwiązań, które nie zawsze się sprawdzają.

W ogrodach obrzeża geoBORDER świetnie sprawdzają się w funkcji rozdzielenia trawnika od ścieżek czy rabat. Dzięki temu trawa nie przerasta na inny obszar, na którym jej nie chcemy. Nie zarasta ona posadzonych roślin i możliwy jest ich naturalny, spokojny wzrost.

Obrzeża mogą też oddzielać trawę od różnych materiałów: kory czy kruszywa. W takich przypadkach obrzeże działa w obie strony, gdyż zapobiega przesypywaniu się wspomnianych materiałów na trawnik. Można też stworzyć kompozycję z dwoma rodzajami kruszywa – tworzywa nie będą się mieszać i będziemy mieli estetyczny efekt.

Z łatwością można je wykorzystać to tworzenia rozmaitych łuków wytyczając oraz ograniczając dowolne kształty, bez ograniczeń ze strony materiału. Dzięki temu obrzeża z łatwością mogą zastąpić betonowe krawężniki i wytyczać ścieżki o dowolnych kształtach i łukach. Palisady z obrzeży można też zastosować do układania na niewysokich nasypach. Zapobiegają w ten sposób osuwaniu się ziemi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Zaznaczone pola są obowiązkowe *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>