Jak mocować obrzeża trawnikowe?

Każdy artykuł budowlany wymaga odpowiedniego montażu, w przeciwnym razie nie będzie w stanie właściwie wypełniać swojej funkcji. Nie inaczej jest w przypadku obrzeży trawnikowych, które jeśli nie zostaną właściwie przymocowane, nie będą trzymały się w miejscu. To zaś stanie się przyczyną zaburzenia nie tylko wyglądu terenu, ale przede wszystkim funkcjonalności plastikowych bordów – nie będą one mogły skutecznie rozdzielać dwóch sąsiadujących ze sobą powierzchni. Dlatego do mocowania obrzeży geoBORDER polecamy wyłącznie oryginalne kotwy geoPIN oraz gwoździe geoNAIL.

Kiedy stosować pierwsze z wymienionych mocowań, a kiedy drugie? Z racji swojej plastikowej budowy kotew należy używać w przypadku gruntów miękkich, takich jak ziemia, piasek czy trawnik. Oryginalne kotwy geoPIN to szerokie „szpile”, zapewniające dodatkową stabilizację obrzeży trawnikowych, które łatwo można wbić z użyciem gumowego młotka. W przypadku odcinków prostych montujemy je w liczbie 2-3 na metr bordu, z kolei na łukach liczbę mocowań podwajamy.

Kotwy mocujące obrzeża trawnikowe
Kotwy geoPIN mocujące obrzeża trawnikowe geoBORDER

Podobnie używamy gwoździ geoNAIL, z których należy skorzystać wszędzie tam, gdzie nie da się wbić plastikowej kotwy, a więc na gruntach twardych, takich jak tłuczeń, cement czy glina. W tych przypadkach zastępują one kotwy, gdyż są ostrzej zakończone i lepiej przebijają się przez zwartą powierzchnię, a ponadto odpowiednio się w niej utrzymują. Gwoździe powinny być stosowane również wówczas, gdy obrzeża trawnikowe montujemy przy kostce brukowej.

Gwoździe mocujące obrzeża trawnikowe
Gwoździe geoNAIL mocujące obrzeża trawnikowe geoBORDER

Dlaczego tak istotnym jest stosowanie oryginalnych mocowań geoPIN i geoNAIL? Ponieważ tylko one zapewniają odpowiednie utrzymywanie obrzeży w miejscu. Tymczasem całkiem często zdarza się, że do obrzeży geoBORDER zakupowane są cienkie, metalowe szpilki z drutu, które nie są w stanie wypełniać zadań, przypisanych kotwom czy gwoździom. Należy na to zwrócić uwagę już podczas zakupu, by na etapie montażu i późniejszej eksploatacji nie pojawiały się problemy.

Pozdrawiamy

Share This:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *