Samodzielna aranżacja ogrodu obrzeżami geoBORDER

geoborder-kamyki_2_800-17516Zagospodarowywanie terenów zielonych ma dawien dawną tradycję, a człowiek od zawsze dążył do tego, by mieć wpływ na kreowanie otaczającego go krajobrazu. Każdy właściciel domu z ogrodem ma pragnienie zmian i nowości. Przychodzą momenty w ciągu roku, kiedy pojawia się potrzeba nowej aranżacji i zagospodarowania terenu na własnej posesji. Jednym z najlepszych momentów na tego typu zmiany jest wiosna, gdyż to ona mobilizuje do reorganizacji i odświeżenia ogrodów po okresie jesienno – zimowym.

Ogród to miejsce uprawy różnego rodzaju roślin – traw, krzewów i kwiatów. Z biegiem czasu urządzanie ogrodu stało się sztuką, a efekty wizualne najczęściej mają na celu cieszyć oko właścicieli i budzić zazdrość odwiedzających. Własny kawałek ziemi, który samodzielnie można aranżować i zmieniać kiedy tylko się chce cieszy najmocniej, tym bardziej jeśli można zrobić to całkowicie samodzielnie. Jednym z tańszych i popularnych sposobów kreowania terenów zielonych jest wyznaczenie rabat kwiatowych, oddzielenie trawnika od pozostałej roślinności lub wykonanie ozdobnej opaski wokół drzewa.

Skutecznym narzędziem do wykonania przedstawionych rozwiązań są obrzeża geoBORDER, których struktura jest elastyczna, dzięki czemu można je wyginać do wewnątrz, jak i na zewnątrz. Są naturalną alternatywą tradycyjnych, betonowych krawężników, dlatego też mogą oddzielić trawnik od kostki brukowej lub ścieżki ogrodowej. Uniwersalność obrzeży pozwala na stworzenie wymarzonej aranżacji w żaden sposób nie ograniczając swojej wyobraźni.

Aranzacja_1jpg

Montaż obrzeży ogrodowych geoBORDER należy do czynności niezwykle łatwych i szybkich. Obrzeże ma zaczepy, które można ze sobą połączyć nakładając jedno na drugie. Poprzez nacięcie można stworzyć z nich nieprostolinijny kształt i formować dowolne kompozycje rabat kwiatowych, krzewów zasypanych korą lub ścieżek, które dodatkowo są oddzielone od trawnika. W celu przytwierdzenia obrzeży do podłoży miękkich, takich jak trawa, piasek wystarczy użyć specjalne kotwy wykonane z tworzywa sztucznego. Wszystkie materiały do samodzielnego montażu dostępne są w ofercie geoPRODUCT.

Aranzacja_2

Dzięki elastyczności obrzeży możemy we własnym zakresie zaaranżować swój ogród nie ponosząc żadnych dodatkowych kosztów montażu. Podstawą ogrodu są rośliny i bardzo ważne jest, by był on projektowany w jednej spójnej konwencji. Zawsze warto sięgnąć po radę specjalisty, który podpowie jak ogród może dobrze komponować się nie tylko z budynkiem, ale także z jego otoczeniem.

Łatwość montażu obrzeży geoBORDER można zobaczyć na filmie: montaż obrzeży geoBORDER

Szczegółowa charakterystyka produktów ułatwi podjąć decyzję przy wyborze odpowiedniej wysokości obrzeży. Informacje o produktach znajdują się na stronie: charakterystyka geoBORDER 

Obrzeża geoBORDER są dostępne w sklepie internetowym geoPRODUCT: sklep – obrzeża geoBORDER

Share This:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *